“Dior” ka ridizajnuar çantën e veshur nga Princesha Diana

(Skenderbeu.info)-“Dior” ka ridizajnuar çantën e veshur nga Princesha Diana

Kur Princesha Diana, në atë kohë 3 vjet e ndarë nga Princi Charles, u shfaq në Met Gala në 1996. Askush përveç Anna Wintour dhe John Galliano priste ta shihte atë atje dhe efekti wow ishte akoma më i madh. Ajo që i befasoi të pranishmit ishte para së gjithash pamja e saj, për të cilën ishte përgjegjës drejtori i atëhershëm kreativ i kompanisë “Dior”. Për këtë rast, princesha kishte veshur një fustan blu me dantella dhe një çantë të ngjashme.

Ky aksesor shumë i rikthyer në një seri të kufizuar në butikët e Dior, në një version të ridizenjuar që nuk ndryshon shumë nga modeli origjinal. Çanta Lady Dior edhe sot ka një formë karakteristike katrore dhe është prej sateni blu, me aksesorë diamant. Çmimi i çantës së re është 5000 euro, ndërsa shtëpia e modës ka prodhuar vetëm 200 copë, të cilat do të shiten shumë shpejt.

“Dior” ka ridizajnuar çantën e veshur nga Princesha Diana.Çanta Lady Dior edhe sot ka një formë karakteristike katrore dhe është prej sateni blu
çanta e veshur nga Princesha Dian
Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1kmh
75 %
Fri
15 °
Sat
16 °
Sun
14 °
Mon
12 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

perzevativ

Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France / Ja pse!

0
(Skenderbeu.info)-Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France Të rinjtë në Francë...
ariu shqiptar

Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh

0
(Skenderbeu.info)-Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh Shpëtohet arushi i fundit i restorantit në Shqipëri...
Çmimi special i qytetit të Ladispolit për librin 'Ukraina

Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo

0
(Skenderbeu.info) Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo. Ceremonia e ndarjes së...
Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi

Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Beart Rexhepi i jep fund beqarisë

0
(Skenderbeu.info) Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi i jep fund beqarisë. Ish-konkurrenti i përputhen Beart...
Brittney Griner

Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve

0
(Skenderbeu.info)-Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve Basketbollistja Giner Brittney, një...
Centrali bërthamor Zaporiyia në Ukrainë

Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve

0
(Skenderbeu.info) Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve. Kompania bërthamore ukrainase...

Lajme të tjera
NGJASHME

Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo

(Skenderbeu.info) Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto...

Brie Larson, Emma Roberts dhe Paris Hilton në shfaqjen e modës Celine në LA

(Skenderbeu.info) Brie Larson, Emma Roberts dhe Paris Hilton në...

Kënga që do përfaqësojë Shqipërinë në “Junior Eurovision Song Contest 2022”

(Skenderbeu.info)-Kënga që do përfaqësojë Shqipërinë në “Junior Eurovision Song...

Dy shkrimtarët britanikë promovojnë dy librat e tyre në Tiranë

(Skenderbeu.info)-Dy shkrimtarët britanikë promovojnë dy librat e tyre në...

Shein, marka më e njohur në botë

(Skenderbeu.info) Shein, marka më e njohur në botë. 'Moda...

Bella Hadid shpallet modelja më e mirë e vitit

(Skenderbeu.info)-Bella Hadid shpallet modelja më e mirë e vitit “British...

Çmimi për Dizajnerin e Vitit në Fashion Awards 2022

(Skenderbeu.info)-Çmimi për Dizajnerin e Vitit në Fashion Awards 2022,...

Çmimi Scerbanenco, fiton Enrico Pandiani me ‘Fuoco’

(Skenderbeu.info) Çmimi Scerbanenco, fiton Enrico Pandiani me 'Fuoco'. Çmimi...
Raporto