(Skenderbeu.info) DIFC lançon rezidencat ‘më të mira të jetesës urbane’. Qendra Ndërkombëtare Financiare e Dubait po zgjeron Qendrën e saj të Inovacionit dhe po lançon ofertën e saj të parë rezidenciale.

DIFC Living and Innovation Two do të bëhet një pjesë kryesore e fazës së tretë të Qendrës së Inovacionit të DIFC, e cila aktualisht është shtëpia e më shumë se 600 kompanive teknologjike në fazën e rritjes, tha qendra.

Zgjerimi origjinal në Qendrën e Inovacionit u njoftua në maj 2021 nga Sheikh Maktoum bin Mohammed, Zëvendës Sundimtar i Dubait, Zëvendës Kryeministër, Ministër i Financave dhe president i DIFC.

Ai po katërfishon madhësinë e tij në 315,000 metra katrorë, nga 80,000 metra katrorë dhe pritet të përfundojë në fund të vitit të ardhshëm.

Faza e tretë e Qendrës së Inovacionit DIFC përfshin 184,000 metra katrorë zyra dhe hapësira bashkëpunimi dhe një sipërfaqe të mëtejshme bruto dyshemeje prej 107,000 metrash katrorë të caktuar për përdorim me pakicë. Ai gjithashtu do të përfshijë salla konferencash moderne, tha qendra.

Do të ketë më shumë se 170 rezidenca të larta, të cilat DIFC pret të jenë “shumë të kërkuara”. Banorët do të kenë akses të drejtpërdrejtë të brendshëm dhe të jashtëm në Gate Avenue.

Për të vazhduar misionin tonë për të nxitur inovacionin, ne duhet të ofrojmë lehtësira të klasit botëror, të mbrojtura nga e ardhmja që u mundësojnë kompanive, organizatave dhe individëve të lulëzojnë, të përparojnë dhe të gëzojnë një mjedis ku mund të jetojnë dhe punojnë,” tha Essa Kazim, Guvernator i DIFC.

“Për herë të parë, DIFC po krijon një hapësirë ​​me përdorim të përzier që përfshin njësi banimi, hapësira për bashkëpunim dhe zyra, shitje me pakicë dhe ngrënie. Zhvillimi ynë i fundit është një përgjigje ndaj natyrës gjithnjë në zhvillim të hapësirave të punës dhe zgjedhjeve të stilit të jetesës.”

Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1.5kmh
40 %
Tue
16 °
Wed
16 °
Thu
17 °
Fri
17 °
Sat
17 °

Lajmet e fundit

Makina

Skenari i protestës së opozitës

0
(Skenderbeu.info)-Skenari i protestës së opozitës Partia Demokratike ka zbardhur skenarin që do të ndjekë për...
samit be bp

Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje

0
(Skenderbeu.info)-Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje konkrete Në Tiranë kete të marte ka nisur...
Rama, Vucic

Vuçiç i acaruar, sulmon median

0
(Skenderbeu.info)-Vuçiç i acaruar, sulmon median Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, mbërriti në Tiranë. Pasi fillimisht kishte...
vjosa-osmani

Osmani : Vuçiç, produkt i një mendësie vrastare

0
(Skenderbeu.info)-Osmani : Vuçiç, produkt i një mendësie vrastare Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka mbërritur...
Rama, Osmani

Presidentja Osmani: BE duhet të kalojë nga fjalët në vepra

0
(Skenderbeu.info)-Presidentja Osmani: BE duhet të kalojë nga fjalët në vepra Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani...
Charles Michel

Po përparohet liberalizimi i vizave për Kosovën

0
(Skenderbeu.info)-Po përparohet liberalizimi i vizave për Kosovën Presidenti i Këshillit Europian Charles Michel tha të...

Lajme të tjera
NGJASHME

Gjenerata e dytë Volkswagen ID.3 mbërrin në pranverë

(Skenderbeu.info) Gjenerata e dytë Volkswagen ID.3 mbërrin në pranverë....

Jeep Wrangler 4xe Phev Sahara u vlerësua menjëherë

(Skenderbeu.info) Jeep Wrangler 4xe Phev Sahara u vlerësua menjëherë....

Mercedes koncept EQT Marco Polo, shoqërues i përsosur udhëtimi

(Skenderbeu.info) Mercedes koncept EQT Marco Polo, shoqërues i përsosur...

Jaguar I-Type 6 del në pistë në Formula E

(Skenderbeu.info) Jaguar I-Type 6 del në pistë në Formula...

Corvette/ EV sedan dhe crossover në të ardhmen

(Skenderbeu.info) Corvette/ EV sedan dhe crossover në të ardhmen....

Audi Sport, emocione të forta me performancë të lartë premium

(Skenderbeu.info) Audi Sport, emocione të forta me performancë të...

Honda Europe dhe Next Kraftwerke optimizojnë rrjetet e energjisë elektrike

(Skenderbeu.info) Honda Europe dhe Next Kraftwerke optimizojnë rrjetet e...

Piaggio hap një fabrikë të re prodhimi në Indonezi

(Skenderbeu.info) Piaggio hap një fabrikë të re prodhimi në...
Raporto