fbpx

Dëshira e Federerit u realizua –mbyll karrierën me Nadalin në fushë

(Skenderbeu.info)-Dëshira e Federerit u realizua – ai e mbyll karrierën me Nadalin në fushë

Superylli zviceran njoftoi vendimin e tij për t’u tërhequr nga sporti në fillim të këtij muaji

Pasi kishte bërë tre operacione të mëdha në gju vitet e fundit, Federer gjithmonë kishte gjasa të ishte mjaftueshëm i aftë për të luajtur dyshe për Ekipin e Evropës, dhe ai kishte folur më parë për dëshirën e tij për të luajtur përkrah Nadalit.

Kapiteni i ekipit të Evropës, Bjorn Borg i ka plotësuar dëshirën kampionit të 20-fishtë të Grand Slam-it dhe ai do të dalë në fushë me Nadal, një fitues 22 herë kryesor, për t’u përballur me Frances Tiafoe dhe Jack Sock nga Team World rreth orës 21:00 të premten.

Nuk jam i sigurt nëse mund t’i përballoj të gjitha, por do të përpiqem,” tha Federer, 41 vjeç.

“Ky ndihet shumë ndryshe. Jam i lumtur që e kam në ekipin tim dhe nuk luaj kundër tij. “Të luash me Rafa-n është shumë ndryshe. Për të qenë në gjendje ta bëj edhe një herë, jam i sigurt se do të jetë e mrekullueshme dhe do të përpiqem maksimalisht.

Të dy do të jenë dyshe të Team Europe në Laver Cup. 

 

 

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Horoskopi

Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022 Dashi Ka rrezik qe Plutoni te sjelle edhe debate, por edhe pasion te zjarrte sot ne jetën...
Parashikimi i motit

Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022 - Për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën...
me i kerkuri i hashashit

Messi i hashashit, ndër ‘më të kërkuarit’ në Europë

0
(skenderbeu.info)  -"Messi i hashashit" Abdellah el Haj Sadek el Menbri, i njohur më mirë si El Messi del hashish, 38 vjeç, është bërë një...
Moratoriumi i gjuetisë

Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik

0
(Skenderbeu.info) Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik. Për zhdukjen e kafshëve dhe shendëve gjueti e paligjshme dhe jashtë sezonit është problemi kryesor....
kokaine e kapur

293 kg kokainë ne mes te derrasave me destinacion Valencian

0
(skenderbeu.info)  -" 293 kg kokainë ne mes te derrasave" -Pasditen e kësaj të mërkure (28 shtator 2022) Policia  Federale e Brazilit sekuestroi 293 kilogramë...
migrimet e zogjeve

Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hermshme të zogjëve

0
(Skenderbeu.info) Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hershme të zogjëve Studiuesit, të udhëhequr nga Andrea Romano, vëzhguan dallime të mëdha midis specieve me...

Lajme të tjera
NGJASHME

Usain Bolt nuk dyshon: Marcell Jacobs nuk do t’ia dalë

(Skenderbeu.info)-Usain Bolt nuk dyshon: Marcell Jacobs nuk do t'ia...

Jannik Sinner në Sofje

(Skenderbeu.info)-Jannik Sinner në Sofje, i sapo kthyer në top 10-shen...

Lorenzo Sonego po permiresohet

(Skenderbeu.info)-Lorenzo Sonego po permiresohet.Piemontezët arritën në finale në Metz Lorenzo...

Federer mbyll karrierën me lot ne sy

(Skenderbeu.info)-Federer mbyll karrierën me lot ne sy pas 24-vite...

Marcell Jacobs: tre sfida të reja për sezonin e ardhshëm

(Skenderbeu.info)-Marcell Jacobs: tre sfida të reja për sezonin e...

Open de France: pesë italianë në fillim

(Skenderbeu.info)-Open de France: pesë italianë në fillim,Le Golf National...

Kalani David ndërron jetë në moshën 24-vjeçare

(Skenderbeu.info)-Kalani David ndërron jetë në moshën 24-vjeçare në Kosta Rika...

Sukses: Medalje e Artë për Shqipërinë në Botërorin e Mundjes

(Skenderbeu.info) Sukses: Medalje e Artë për Shqipërinë në Botërorin...
Raporto