(Skenderbeu.info)-Kapet me 75 mijë paund,kanabis, dënohet shqiptari

Klizman Marku u ndalua nga policia teksa po ngiste një makinë të pasiguruar në A12 në Capel St Mary në qershor të këtij viti- tha Gjykata e Ipswich Crown.
Ai ishte në telefonin e tij kur u ndalua nga policia dhe kishte bërtitur diçka në shqip.
Ai u ndalua dhe kur oficerët panë në telefonin e tij zbuluan një video të dikujt që mbante një sasi të madhe kanabisi.
Një vendndodhje në video e çoi policinë në një pronë në Norwich Road, Ipswich, dhe kur policia hyri në ambientet me një çelës të gjetur te Marku, ata gjetën 52 bimë kanabisi duke u rritur në bodrum.
Dhoma ishte pajisur me 50 njësi ndriçimi, katër njësi ventilatore dhe një njësi filtrimi dhe në një dhomë tjetër policia gjeti 97 vazo me bimë të korrura së fundmi.
Gjykata tha se 52 bimët kishin një vlerë potenciale të vlerësuar deri në 27,000 £ dhe 97 bimët e korrura kishin një vlerë potenciale të vlerësuar deri në 48,000 £.
Kur oficerët shkuan në adresën e shtëpisë së Markut në Colchester, gjetën një sasi të vogël kanabisi dhe dy njësi të mëdha filtrimi ajri të ngjashëm me atë të gjetur në shtëpinë në Norwich Road.
Marku, nga Victor Road, Colchester u deklarua fajtor. Ai gjithashtu pranoi drejtimin e mjetit pa sigurim dhe pa leje drejtimi dhe iu ndalua drejtimi i mjetit për 23 muaj.
Duke dënuar Markun, gjykatësi David Pugh tha: “Pasi erdhe në këtë vend, më kanë thënë se e gjete veten në duart e një bande kriminale. Por është e qartë që pranon që ke marrë pjesë aktive në aktivitetet e kësaj bande në prodhimi i kanabisit”.
Gjykata dëgjoi se Marku, i cili përshkruhej si “naiv”, kishte kërkuar strehim në Britaninë e Madhe. Dhe kishte hasur në një bandë që i ofronte strehim dhe ushqim në një kohë kur ai kishte ftohtë, ishte i uritur dhe në gjendje të rëndë.
Tirana
broken clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
49 %
4.6kmh
75 %
Fri
18 °
Sat
16 °
Sun
14 °
Mon
12 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

perzevativ

Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France / Ja pse!

0
(Skenderbeu.info)-Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France Të rinjtë në Francë...
ariu shqiptar

Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh

0
(Skenderbeu.info)-Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh Shpëtohet arushi i fundit i restorantit në Shqipëri...
Çmimi special i qytetit të Ladispolit për librin 'Ukraina

Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo

0
(Skenderbeu.info) Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo. Ceremonia e ndarjes së...
Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi

Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Beart Rexhepi i jep fund beqarisë

0
(Skenderbeu.info) Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi i jep fund beqarisë. Ish-konkurrenti i përputhen Beart...
Brittney Griner

Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve

0
(Skenderbeu.info)-Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve Basketbollistja Giner Brittney, një...
Centrali bërthamor Zaporiyia në Ukrainë

Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve

0
(Skenderbeu.info) Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve. Kompania bërthamore ukrainase...

Lajme të tjera
NGJASHME

Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve

(Skenderbeu.info)-Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti...

Shkaterrohen dymbëdhjetë plantacione të marijuanës në vendin bask

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dymbëdhjetë plantacione të marijuanës në vendin bask Guarda Civil...

Kapen nëntë ton marijuanë midis ngarkesës së një kamioni

(Skenderbeu.info)-Kapen nëntë ton marijuanë midis ngarkesës së një kamioni Në...

Sekuestrohen 87 pako me kanabis/Arrestohen 3 persona

(Skenderbeu.info)-Sekuestrohen 87 pako me kanabis/Arrestohen 3 persona Jane sekuestruar 87...

Policia ka arrestuar në durrës një person i cili kishte në makinë armë luftarake

(Skenderbeu.info)-Policia ka arrestuar në durrës një person i cili...

Shkatërrohet mafia kineze të dedikuar për trafikun e drogës dhe shfrytëzimin e grave

(Skenderbeu.info)-Shkatërrohet mafia kineze të dedikuar për trafikun e drogës...

Shkaterrohet plantacioni i sofistikuar i marijuanës/ Arrestohen 3 persona

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet plantacioni i sofistikuar i marijuanës/ Arrestohen 3 persona Guarda...

Kapet avioni qe transportonte 469 kg kokainë

(Skenderbeu.info)-Kapet avioni qe transportonte 469 kg kokainë Më 5 dhjetor...
Raporto