(Skenderbeu.info) Dëbora e madhe mbyll për pak kohë pistat në Mançester.

Reshjet e dendura të borës e detyruan Aeroportin e Mançesterit në Anglinë veriore të mbyllë përkohësisht të dy pistat e tij sot pasi shërbimi i motit i Britanisë lëshoi paralajmërime për borë dhe akull të mëtejshëm.

Aeroporti tha rreth orës 6:20 të mëngjesit se pistat ishin mbyllur përpara se të njoftohej rreth 2.5 orë më vonë se operacionet kishin rifilluar.

U tha pasagjerëve që të kontaktojnë linjat ajrore për fluturimet e tyre.

Dëbora e madhe ne Mancester
Dëbora e madhe ne Mancester

Zyra Metologjike e Britanisë parashikon “reshje dimërore që sjellin përçarje të mëtejshme” nga akulli dhe bora në pjesë të Irlandës së Veriut, Uellsit, Anglisë veriperëndimore dhe Skocisë jugperëndimore.

Met Office lëshoi një paralajmërim për motin për të paralajmëruar publikun se disa rrugë dhe hekurudha mund të preken me “kohë më të gjata udhëtimi me rrugë, autobus dhe shërbime treni”.

Agjencia e Sigurisë Shëndetësore e Mbretërisë së Bashkuar (UKHSA) lëshoi një “Alarm për Motin e Ftohtë të Nivelit 3”, duke paralajmëruar se ftohja mund të prishë ofrimin e shërbimeve dhe “të rrisë rreziqet shëndetësore për pacientët e cenueshëm”.

Tirana
broken clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
58 %
2.1kmh
75 %
Thu
11 °
Fri
12 °
Sat
11 °
Sun
7 °
Mon
8 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Italia dënon sulmet jashtë vendit

(Skenderbeu.info) Italia dënon sulmet jashtë vendit. Qeveria italiane të dielën...

Pakistan/ Shpërthim në një xhami, të paktën 28 ​​të vdekur

(Skenderbeu.info) Pakistan/ Shpërthim në një xhami, të paktën 28...

Ekonomia gjermane u tkurr me 0.2% në tremujorin e katërt të 2022

(Skenderbeu.info) Ekonomia gjermane u tkurr me 0.2% në tremujorin...

Një re e rrallë është shfaqur në Skoci

(Skenderbeu.info) Një re e rrallë është shfaqur në Skoci. Vëzhguesit...

Trupi i kafshëve të egra në Kenia mbron vazektominë e luanit

(Skenderbeu.info) Trupi i kafshëve të egra në Kenia mbron...

Boris Johnson/ Putini e “kërcënoi” atë me një sulm raketor

(Skenderbeu.info) Boris Johnson/ Putini e "kërcënoi" atë me një...

SHBA lëshon një tjetër paralajmërim për sulm terrorist në Turqi

(Skenderbeu.info) SHBA lëshon një tjetër paralajmërim për sulm terrorist...

Spanjë/ Inflacioni vjetor rritet në 5.8% në janar

(Skenderbeu.info) Spanjë/ Inflacioni vjetor rritet në 5.8% në janar. Inflacioni...
Raporto