(Skenderbeu.info) Corvette e-Ray: makina sportive bëhet hibride.

70 vjet pas debutimit të Corvette-së së parë, vjen i pari i elektrizuar në historinë e markës amerikane, E-Ray.

Corvette e-Ray
Corvette e-Ray

Është i disponueshëm në modele coupé dhe të konvertueshme dhe premton siguri edhe në kushte të vështira moti falë sistemit eAWD.

Corvette e-Ray
Corvette e-Ray

Ky i fundit, në drejtimin e lehtë, aplikon më shumë fuqi në rrotat e përparme për të rritur qëndrueshmërinë e makinës.

Corvette e-Ray
Corvette e-Ray

Nën format muskulare të karrocerisë gjejmë një V8 6.2 litra që shpreh mbi 502 kuaj fuqi përmes boshtit të pasëm dhe një motor elektrik 163 kuajfuqi, i fuqizuar nga një bateri 1.9 kWh, e cila vepron në rrotat e përparme.

Fuqia e sistemit është 665 kuaj fuqi.

Corvette e-Ray
Corvette e-Ray

E-Ray është Corvette e prodhimit më të shpejtë në histori, duke marrë 2,5 sekonda për të shpejtuar nga 0 në 60 mph dhe 10,5 sekonda për të përfunduar çerek milje.

Estetikisht, dallohet nga dizajni ekskluziv i rrotave, ndërsa kabina përmban tone jeshile që do të jenë të disponueshme në Corvettes 2024.

Corvette e-Ray
Corvette e-Ray

Çmimi fillestar, në SHBA, pa taksat, është afërsisht 104,000 dollarë.

Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Wed
6 °
Thu
7 °
Fri
9 °
Sat
10 °
Sun
11 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Mosha 13-vjeçare ‘Shumë herët’ për rrjetet sociale

(Skenderbeu.info) Mosha 13-vjeçare 'Shumë herët' për rrjetet sociale. Nuk ka...

Google zbulon AI që krijon muzikë nga teksti i shkruar

(Skenderbeu.info) Google zbulon AI që krijon muzikë nga teksti...

WhatsApp veçori të re për kamerën

(Skenderbeu.info) WhatsApp veçori të re për kamerën. Platforma e mesazheve...

BMW vjen me një version të përditësuar

(Skenderbeu.info) BMW vjen me një version të përditësuar. Me pranverën,...

OnePlus do të lançojë së shpejti telefonat inteligjentë të palosshëm V Fold, V Flip

(Skenderbeu.info) OnePlus do të lançojë së shpejti telefonat inteligjentë...

Kina, Koreja e Jugut dhe India nxisin inovacionin në robotikën mjekësore

(Skenderbeu.info) Kina, Koreja e Jugut dhe India nxisin inovacionin...

Twitter/ Përdoruesit do të mund të apelojnë pezullimin e llogarisë

(Skenderbeu.info) Twitter/ Përdoruesit do të mund të apelojnë pezullimin...

Shitjet e smartfonëve në Kinë ranë me 13% nga viti në vit

(Skenderbeu.info) Shitjet e smartfonëve në Kinë ranë me 13%...
Raporto