(Skenderbeu.info) Citroën C4 X mes dizajnit inovativ dhe rehatisë totale.

Me Citroën ë-C4 X të ri tërësisht elektrik, si dhe me C4 X, në provë të rrugës mes qytetit dhe maleve, me shije bore.

Objektivi i deklaruar i Citroën-it, këtë herë, është të bindë me një produkt të krijuar për të shkuar përtej kategorive.

Citroën C4 X
Citroën C4 X

Një makinë me dy vëllime me çmime të përballueshme që i jep shenjë botës së SUV-ve të përmasave të mesme dhe anasjelltas.

Duke ndjekur hapat e Citroën C5 X po aq të ri, dizajni i ë-C4 X dhe C4 X synon të sfidojë përkufizimet tradicionale të trupave kompakt.

Rezultati është një dizajn që ndërthur kategoritë.

Citroën C4 X
Citroën C4 X

Përveç dizajnit, lajmi i madh nga Citroën ka të bëjë me ndërfaqen e gjeneratës së re të info-argëtimit të Citroën, MyCitroën Drive Plus, nga e cila C4 X mund të përfitojë në të dy mishërimet e tij.

“Ne jemi të ngazëllyer për mundësinë e ofruar nga modelet ë-C4 X dhe C4 X – tha Vincent Cobée, CEO i Citroën – pasi ato do të kontribuojnë ndjeshëm në praninë tonë të markës dhe objektivat e zgjerimit të shitjeve, veçanërisht për tregjet ndërkombëtare dhe në Europë”.

Citroën C4 X
Citroën C4 X

Në timonin e ë-C4 X, me të cilin u nisëm nga qendra e Madridit dhe më pas u drejtuam drejt rrugëve piktoreske të parkut kombëtar Manzanares, komoditeti është i garantuar.

Si në aspektin e ambienteve të brendshme të dizajnuara me rehati në mendje, ashtu edhe në pjesa e përparme e ndjesive ngarje.

Citroën C4 X
Citroën C4 X

Është i heshtur dhe i qetë, falë edhe sistemit inovativ të pezullimit Citroën dhe sediljeve të buta Advanced Comfort.

Dizajni i modeleve me katër dyer Citroën ë-C4 X dhe C4 X i lejoi ekipit të projektimit të krijonte një version ekstra të madh të raftit të bagazheve me 510 litra hapësirë ​​të përdorshme dhe me hapësirën e bagazhit të izoluar nga kabina kryesore.

Për këtë arsye të veçantë, makina, për shembull, mund të jetë veçanërisht interesante për klientët e biznesit, nga shoferët profesionistë deri te flotat me shofer.

Citroën C4 X
Citroën C4 X

Në pjesën e përparme të autonomisë së versionit elektrik, falë një koeficienti të ulët të tërheqjes, efikasiteti aerodinamik është optimizuar, falë edhe dizajnit specifik të C4 X, i aftë për të mbuluar një distancë prej 360 km me një rimbushje (në ciklin Wltp).

Me katër nivele të ndryshme të veshjeve (Feel, Feel Pack, Shine dhe Shine Pack), lista e çmimeve të C4 X të ri fillon nga 25,300 euro për versionin PureTech 100 dhe shkon deri në 42,300 për versionin elektrik në veshjen Shine Pack.

Tirana
broken clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
58 %
2.1kmh
75 %
Thu
11 °
Fri
12 °
Sat
11 °
Sun
7 °
Mon
8 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Mosha 13-vjeçare ‘Shumë herët’ për rrjetet sociale

(Skenderbeu.info) Mosha 13-vjeçare 'Shumë herët' për rrjetet sociale. Nuk ka...

Google zbulon AI që krijon muzikë nga teksti i shkruar

(Skenderbeu.info) Google zbulon AI që krijon muzikë nga teksti...

WhatsApp veçori të re për kamerën

(Skenderbeu.info) WhatsApp veçori të re për kamerën. Platforma e mesazheve...

BMW vjen me një version të përditësuar

(Skenderbeu.info) BMW vjen me një version të përditësuar. Me pranverën,...

OnePlus do të lançojë së shpejti telefonat inteligjentë të palosshëm V Fold, V Flip

(Skenderbeu.info) OnePlus do të lançojë së shpejti telefonat inteligjentë...

Kina, Koreja e Jugut dhe India nxisin inovacionin në robotikën mjekësore

(Skenderbeu.info) Kina, Koreja e Jugut dhe India nxisin inovacionin...

Twitter/ Përdoruesit do të mund të apelojnë pezullimin e llogarisë

(Skenderbeu.info) Twitter/ Përdoruesit do të mund të apelojnë pezullimin...

Shitjet e smartfonëve në Kinë ranë me 13% nga viti në vit

(Skenderbeu.info) Shitjet e smartfonëve në Kinë ranë me 13%...
Raporto