fbpx

Chelsea: Oliver Mintzlaff qëndron në RB Leipzig

(Skenderbeu.info)-Chelsea: Oliver Mintzlaff qëndron në RB Leipzig dhe mbetet nën kontratë edhe për katër vite të tjera

Oliver Mintzlaff ka përsëritur angazhimin e tij ndaj RB Leipzig mes thashethemeve në lidhje me një transferim të mundshëm te Chelsea.

Blutë janë në kërkim për një drejtor të ri të përhershëm sportiv, me bashkëpronarin dhe kryetarin Todd Boehly që ka qenë përkohësisht duke plotësuar rolin pas largimeve verore të Marina Granovskaia dhe Petr Cech.

Christoph Freund ishte shfaqur si kandidati kryesor për këtë post. Megjithëse njoftoi të martën se do të qëndronte në skuadrën austriake Red Bull Salzburg.

Kjo do ta bëjë Chelsean të lëvizë drejt objektivave të tjerë, pasi tashmë është shpërfillur këtë verë nga ish guru i transferimeve të Liverpool, Michael Edwards, me raportet e fundit që thonë se ata kanë eksploruar mundësinë e punësimit të shefit ekzekutiv të Leipzig, Mintzlaff.

Mintzlaff ka konfirmuar publikisht se do të qëndrojë në Leipzig, ku është i lumtur dhe mbetet nën kontratë edhe për katër vite të tjera, ndërsa planifikon hapa të mëtejshëm ambicioz me veshjen e Bundesligës në të ardhmen.

Unë jam nën kontratë me Leipzig deri në vitin 2026, do ta përmbush kontratën time këtu me shumë kënaqësi”, tha gjermani për Sky Sport.

“Ne kemi ende shumë plane. Jo vetëm në fushë. Ndihem rehat këtu në Leipzig”.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Probleme në disa qytete nga rreshjet e dendura

0
(Skenderbeu.info)-Probleme në disa qytete dhe përmbytje nga rreshjet e dendura Reshjet e shiut kanë shkaktuar probleme dhe përmbytje në disa zona të Shqipërisë. Në Dibër, ka...
Kleb Basket Ferrara

Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri

0
(Skenderbeu.info)-Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri Marco Miozzi është presidenti i ri Kleb Basket Ferrara ka njoftuar qe nga dita e djeshme se...
F1, Red Bull

F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor

0
(Skenderbeu.info)-F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor Rekordi i Red Bull daton në 2013 (13 GP të fituara) Fundjava përmban Çmimin e Madh të...
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?”

0
(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?” flet nëna e fansit së cilit portugezi ia prishi telefonin Këto nuk janë kohë të lehta...
Livio Suppo

Livio Suppo mirëpret Petruccin

0
(Skenderbeu.info)-Livio Suppo mirëpret Petruccin ,i lumtur që i jep Danilo Petruccit një shans Livio Suppo, menaxheri i navigimit të Suzuki. Foli për vendimin për t'i...
asteroid,nasa

Sonda e NASA-s përplaset me sukses me astereoidin

0
(Skenderbeu.info)-Sonda e NASA-s përplaset me sukses me astereoidin Gjatë një prove të paprecedentë për të parë nëse është i mundur devijimi i kursit të një...

Lajme të tjera
NGJASHME

Ronaldo:”Dua të luaj deri në Euro 2024″

(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo:"Dua të luaj deri në Euro 2024".Pavarësisht moshës...

Arbiter shqiptar ne ndeshjen Angli-Gjermani

(Skenderbeu.info)-Arbiter shqiptar ne ndeshjen Angli-Gjermani Enea Jorgji, arbiter nderkombetar shqiptar...

Federer:“Nuk dua të largohem nga tenisi”

(Skenderbeu.info)-Federer:“Nuk dua të largohem nga tenisi”.Kampioni i tenisit tashme...

10 lojtarët më të shpejtë në FIFA 23

(Skenderbeu.info)-10 lojtarët më të shpejtë në FIFA 23. E...

Një shqiptar tek Italia

(Skenderbeu.info)-Një shqiptar tek Italia, mesfushori shqiptar ne akademine e...

Suarez kthehet te Nacionali

(Skenderbeu.info)-Suarez kthehet te Nacionali vetëm për Botërorin, gje qe...

Temperaturat më të larta në Kupën e Botës 2022

(Skenderbeu.info)-Temperaturat më të larta në Kupën e Botës 2022.Kupa...

Trajneri i klubit të Kategorisë së Parë jep doreheqjen

(Skenderbeu.info)-Trajneri i klubit të Kategorisë së Parë Adriatik Faslli...
Raporto