fbpx

Çfarë mund ta ketë shkaktuar aksidentin Prishtinë-Podujevë?

 

Eksperti i komunikacionit, Nol Deda, ka folur për shkaqet që mund të kenë çuar në aksidentin mes një automjeti dhe një autobusi në autostraden  Prishtinë-Podujevë, nga ku mbetën të vdekur një burrë e grua, që ishin duke ardhur nga emigracioni, ndërkohë që dy fëmijët e tyre janë ende të shtruar në spital

 

Deda ngriti dyshimet se “gropat goditëse” mund të kenë qenë shkaktare e aksidentit.

{Gjatë natës në atë pjesë të rrugës që është ende e papërfunduar ka nga ato që i quajmë “gropa goditëse”, besoj se shoferi në këtë vend e ka humbur drejtimin e mjetit, ai nuk do ta ketë llogaritur kohën e frenimit. Këto janë raste kompleksi si ditën dhe natën, po nata është më e vështirë”

“Përveç mungesës së sinjalizimit, është edhe mungesa e sinkronizimit të tyre, sinjalizimit horizontal dhe vertikal. Kemi edhe sinjalizim të deformuar”.

Deda tregon se ka edhe nga ato raste kur personat e aksidentuar kanë hedhur në gjyq Ministrinë e Infrastrukturës së Kosovës për mos paisje me sinjalistikë

 

https://skenderbeu.info/kategori/rajoni/

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Horoskopi

Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022 Dashi Ka rrezik qe Plutoni te sjelle edhe debate, por edhe pasion te zjarrte sot ne jetën...
Parashikimi i motit

Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022 - Për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën...
me i kerkuri i hashashit

Messi i hashashit, ndër ‘më të kërkuarit’ në Europë

0
(skenderbeu.info)  -"Messi i hashashit" Abdellah el Haj Sadek el Menbri, i njohur më mirë si El Messi del hashish, 38 vjeç, është bërë një...
Moratoriumi i gjuetisë

Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik

0
(Skenderbeu.info) Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik. Për zhdukjen e kafshëve dhe shendëve gjueti e paligjshme dhe jashtë sezonit është problemi kryesor....
kokaine e kapur

293 kg kokainë ne mes te derrasave me destinacion Valencian

0
(skenderbeu.info)  -" 293 kg kokainë ne mes te derrasave" -Pasditen e kësaj të mërkure (28 shtator 2022) Policia  Federale e Brazilit sekuestroi 293 kilogramë...
migrimet e zogjeve

Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hermshme të zogjëve

0
(Skenderbeu.info) Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hershme të zogjëve Studiuesit, të udhëhequr nga Andrea Romano, vëzhguan dallime të mëdha midis specieve me...

Lajme të tjera
NGJASHME

Bullgaria: Konservatorët Gerb janë favoritët e zgjedhjeve

(Skenderbeu.info) Bullgaria: Konservatorët Gerb janë favoritët e zgjedhjeve. Konservatorët...

‘Vila e Titos’ në Nju Jork shitet për 50 milionë dollarë

(Skenderbeu.info) 'Vila e Titos' në Nju Jork shitet për...

Ballkani: Ince, me OBSH-në drejt krijimit të ‘Axhendës Shëndetësore’

(Skenderbeu.info) Ballkani: Ince, me OBSH-në drejt krijimit të 'Axhendës...

Greqia,raport për emigrantë te ligjshem /61% shqiptarë!

(Skenderbeu.info)-Greqia,raport për emigrantë te ligjshem /61% shqiptarë! Shtetasit shqiptarë përbëjnë...

Zgjedhjet në Itali,fiton ekstremistja e djathtë

(Skenderbeu.info)-Zgjedhjet në Itali, fiton ekstremistja e djathtë Giorgia Meloni,udhëheqësja e ekstremit...

Koalicioni i djathtë mund të drejtojë Italinë

(Skenderbeu.info) Koalicioni i djathtë mund të drejtojë Italinë  -...

Plagoset me thikë 17-vjeçari shqiptar ne Itali

(Skenderbeu.info)-Plagoset me thikë 17-vjeçari shqiptar ne Itali Një 17-vjeçar shqiptar...

Itali/Shqiptari kapet ne flagrance per trafikim droge

(Skenderbeu.info)-Itali/Shqiptari kapet ne flagrance per trafikim droge  Tre kilogramë kokainë...
Raporto