(Skenderbeu.info)-Çelet java e “Eurovision 2023” në Liverpul

Java më e madhe e festivalit muzikor “Eurovision Song” çelet këtë javë, nga ku do të jenë pjesëmarrëse 37 vende, të cilat do të garojnë me njëra-tjetrën.
Me një të dielë të tapetit aspak tradicional të zgjedhur për këtë vit, artistët kanë parakaluar dhe pozuar për ndjekësit e tyre, duke dhënë edhe intervista të çastit.
Këngëtarja shqiptare, e cila do të përfaqësojë flamurin kuqezi në këtë ngjarje, Albina Kelmendi, së bashku me familjen e saj, kanë mbërritur po ashtu, të veshur në një stil tejet elegant.
Teksa, dy këngëtarët më favoritë aktualisht, sipas edhe sondazheve të shumta, vijnë nga vendet skandinave.
E para, artistja suedeze Loreen, e cila 11 vjet pas korrjes së fitores së saj të madhe në “Eurovision 2012”, rikthehet në skenë me këngën “Tattoo”, për të kërkuar triumfin e radhës.
Nga ana tjetër, artisti finlandez Kaarija vjen me këngën “Cha Cha Cha”, si një miksim i rrymave rap me atë elektronike, për të provuar të çojë në vendin nordik trofeun e mikrofonit të kristaltë.Të tjerë artistë me aspirata të larta këtë Eurovision janë edhe italiani Marco Mengoni, fitues i “Sanremo”-s me këngën “Due Vite”, spanjollja Blanca Paloma me këngën e saj folk “Eaea”, francezja La Zarra me një baladë të titulluar “Evidemment” dhe sigurisht vendasja britanike Mae Muller, me këngën e saj “Wrote a Song”.
Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1kmh
0 %
Sun
20 °
Mon
26 °
Tue
24 °
Wed
25 °
Thu
26 °

Lajmet e fundit

Ministri serb kërcënon Kosovën: Të gjitha opsionet në tryezë, do mbrojmë vendin!

0
(Skenderbeu.info)-Ministri serb kërcënon Kosovën: Të gjitha opsionet në tryezë, do mbrojmë vendin! Pas njoftimeve se...

Katër ushqime për një zemër të shëndetshme

0
(Skenderbeu.info)-Katër ushqime për një zemër të shëndetshme Të ushqyerit është pjesa që luan rolin më...

Numri i të huajve që punojnë në Shqipëri është dyfishuar në 6 vitet e...

0
(Skenderbeu.info)-Numri i të huajve që punojnë në Shqipëri është dyfishuar në 6 vitet e...
Sekretari i NATO-s: Prishtina të mos bëjë hapa te njëanshëm e destabilizues Stoltenberg,ka zhvilluar një bisedë telefonike me Josep Borrell.

Sekretari i NATO-s: Prishtina të mos bëjë hapa te njëanshëm e destabilizues

0
(Skenderbeu.info)-Sekretari i NATO-s: Prishtina të mos bëjë hapa te njëanshëm e destabilizues Sekretari i Përgjithshëm...
Lavrov për avionët F-16: Perëndimi po luan me zjarr, pasi janë pajtuar që t’i japin Ukrainës avionë luftarakë të prodhimit amerikan, F-16.

Lavrov për avionët F-16: Perëndimi po luan me zjarr

0
(Skenderbeu.info)-Lavrov për avionët F-16: Perëndimi po luan me zjarr Kryediplomati rus paralajmëroi shtetet perëndimore se...

Kurti: Marrëveshja me Serbinë duhet të zbatohet pa kushte

0
(Skenderbeu.info)-Kurti: Marrëveshja me Serbinë duhet të zbatohet pa kushte Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha...

Lajme të tjera
NGJASHME

“Mishi kokërr”/ Luiz Ejlli paralajmëron bashkëpunimin e ri?

(Skenderbeu.info)-"Mishi kokërr"/ Luiz Ejlli paralajmëron bashkëpunimin e ri? Ish-banori i...

Soni Malaj “hap zemrën” për lidhjen me Flori Mumajesin/ S’ishte për famë

(Skenderbeu.info)-Soni Malaj "hap zemrën" për lidhjen me Flori Mumajesin/...

Foto- Turistë të huaj dhe shqiptarë i bashkohen “South Outdoor Festival”

(Skenderbeu.info)-Foto- Turistë të huaj dhe shqiptarë i bashkohen “South...

Bota e artit në zi/ Ndërron jetë Mbretëresha e Rock ‘n’ Roll-it, Tina Turner

(Skenderbeu.info)-Bota e artit në zi/ Ndërron jetë Mbretëresha e...

Rënia dhe rritja e ndjekësve në “Instagram”/ Olta Gixhari: Nuk i kam blerë

(Skenderbeu.info)-Rënia dhe rritja e ndjekësve në "Instagram"/ Olta Gixhari:...

Jessie J bëhet nënë për herë të parë

(Skenderbeu.info)-Jessie J bëhet nënë për herë të parë Jessie J...

Të gjithë në pritje/ Ja kur nis sezoni i dytë i Squid Game

(Skenderbeu.info)-Të gjithë në pritje/ Ja kur nis sezoni i...

Dua Lipa debuton me të dashurin e ri Romain Gavras në Festivalin e Filmit në Kanë

(Skenderbeu.info)-Dua Lipa debuton me të dashurin e ri Romain...
Raporto