fbpx

Brad Pitt debuton si skulptor

(Skenderbeu.info)-Brad Pitt debuton si skulptor në galerinë finlandeze të artit me nje ekspozite.

Pitt, 58 vjeç, zbuloi skulpturat të shtunën në një ekspozitë në Muzeun e Artit Sara Hildén në Tampere, Finlandë.

Debutimi surprizë ishte pjesë e një ekspozite më të madhe nga artisti britanik Thomas Houseago, me muzikantin australian Nick Cave gjithashtu duke shfaqur veprat e tij artistike në shfaqje.

Muzeu i Artit Sara Hildén tha në një njoftim për shtyp se ishte “emocionuese  për të përjetuar një anë të re dhe të ndryshme artistike” të Pitt dhe Cave, frontmeni i Nick Cave and the Bad Seeds.

Muzeu i artit tha se sfera e punimeve skulpturore të Pitt po “prezantohej në publik për herë të parë”, duke përfshirë një panel suvaje të derdhur që përshkruan një skenë përleshjeje me armë, si dhe një seri skulpturash në formë shtëpie të derdhura në silikon të pastër që secila ishte qëlluar. at me matës të ndryshëm municioni.

Duke folur për transmetuesin finlandez Yle News, aktori i “Fight Club” tha se seria e tij ishte “për vetë-reflektim”, me fokus në marrëdhëniet e tij personale.

“Ka të bëjë me atë se ku e kam gabuar në marrëdhëniet e mia, ku kam gabuar, ku jam bashkëpunëtor”, citohet të ketë thënë Pitt.

”Ka lindur nga pronësia e asaj që unë e quaj një inventar radikal i vetvetes, duke u bërë vërtet brutalisht i sinqertë me mua dhe duke marrë parasysh ata që mund t’i kem lënduar, momentet që sapo kam gabuar,” tha aktori, sipas transmetuesit.

Pitt është përballur me një shqyrtim intensiv kohët e fundit mbi jetën e tij personale pas ndarjes së tij nga Angelina Jolie.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Probleme në disa qytete nga rreshjet e dendura

0
(Skenderbeu.info)-Probleme në disa qytete dhe përmbytje nga rreshjet e dendura Reshjet e shiut kanë shkaktuar probleme dhe përmbytje në disa zona të Shqipërisë. Në Dibër, ka...
Kleb Basket Ferrara

Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri

0
(Skenderbeu.info)-Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri Marco Miozzi është presidenti i ri Kleb Basket Ferrara ka njoftuar qe nga dita e djeshme se...
F1, Red Bull

F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor

0
(Skenderbeu.info)-F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor Rekordi i Red Bull daton në 2013 (13 GP të fituara) Fundjava përmban Çmimin e Madh të...
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?”

0
(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?” flet nëna e fansit së cilit portugezi ia prishi telefonin Këto nuk janë kohë të lehta...
Livio Suppo

Livio Suppo mirëpret Petruccin

0
(Skenderbeu.info)-Livio Suppo mirëpret Petruccin ,i lumtur që i jep Danilo Petruccit një shans Livio Suppo, menaxheri i navigimit të Suzuki. Foli për vendimin për t'i...
asteroid,nasa

Sonda e NASA-s përplaset me sukses me astereoidin

0
(Skenderbeu.info)-Sonda e NASA-s përplaset me sukses me astereoidin Gjatë një prove të paprecedentë për të parë nëse është i mundur devijimi i kursit të një...

Lajme të tjera
NGJASHME

Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia në gadishmëri

(Skenderbeu.info) Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia...

Në galerinë e Amsterdamit lejne insektet në emër të artit

(Skenderbeu.info)-Në galerinë e Amsterdamit lejne insektet në emër të...

Ndahet nga jeta Sali Shijaku,mjeshtri i madh i pikturës shqiptare

(Skenderbeu.info)-Ndahet nga jeta Sali Shijaku,mjeshtri i madh i pikturës...

“Don’t Worry Darling”, shumë parashikueshmëri dhe pak emocione

(Skenderbeu.info)-“Don't Worry Darling”, shumë parashikueshmëri dhe pak emocione Mbërrin në...

Aktorët e Shkodrës, kundër dekomunistizimit të kinematografisë

(Skenderbeu.info)-Aktorët e Shkodrës, kundër dekomunistizimit të kinematografisë Diskutime te forta...

Cherry Valentine, vdes në moshën 28-vjeçare

(Skenderbeu.info)-Cherry Valentine, vdes në moshën 28-vjeçare  George Ward, i njohur...

Nderron jete artisti kanadez Tom Benner

(Skenderbeu.info)- Nderron jete artisti kanadez Tom Benner, i njohur...

10 artistët më të abonuar në YouTube

(Skenderbeu.info)-10 artistët më të abonuar në YouTube. Te cilet...
Raporto