(Skenderbeu.info)-Botërori 2022, Brazil-Serbi 2-0, Seleçao feston me Richarlison.

Brazili mundi Serbinë 2-0 dhe filloi aventurën e tij në Katar 2022 në mënyrën më të mirë të mundshme. Pas një pjese të parë me pak emocione, Seleçao rrit ritmin në pjesën e dytë dhe Richarlison merr karrigen, më e keqja në fushë deri në trokitje. – në fituesin e 62′ që zhbllokon ndeshjen. Goli liroi edhe sulmuesin e Tottenhamit, i cili dyfishoi epërsinë në minutën e 74-të me një goditje spektakolare nga lart. Për Brazilin edhe një shtyllë me Alex Sandro (60′) dhe një traversë me Casemiro (81′). Për Serbinë, Vlahovic hyri në lojë në minutën e 66-të pa lënë asnjë gjurmë.

Tirana
cielo sereno
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Ven
11 °
Sab
16 °
Dom
13 °
Lun
15 °
Mar
16 °

Lajmet e fundit

Kampionati i ski ne Kanada

Ski, Kupa e Botës: Sofia Goggia e mahnitshme

0
(Skenderbeu.info)-Ski, Kupa e Botës: Sofia Goggia e mahnitshme, triumfon në zbritjen e liqenit Louise. Në...
Leao me fanelen e AC Milan

Leao, prioritet absolut për rinovimin me Milanin

0
(Skenderbeu.info)-Leao, prioritet absolut për rinovimin me Milanin. Synoni Ziyech për janarin. Claudio Raimondi, duke folur...
Pele pasi ka dale nga spitali

Pelé ka infeksion respirator, raport mjekësor

0
(Skenderbeu.info)-Futboll: Pelé ka infeksion respirator, raport mjekësor. Pelé është diagnostikuar me një infeksion të frymëmarrjes...
Neymar para ndeshjes Brazil-Kamerun

Brazili, Neymar u jep shpresë tifozëve

0
(Skenderbeu.info)-Brazili, Neymar u jep shpresë tifozëve. “Mendoj se Neymar do të kthehet në fushë për...

Diavel MU, cfarë suksesi: versioni R tani është në pritje

0
(Skenderbeu.info)-Diavel MU, cfarë suksesi: versioni R tani është në pritje. Giuliano Mu nuk ndalet: në...
Detroit Pistons ne ndeshjen ndaj Dallas

Basketboll, Nba: Doncic nuk mjafton në Dallas

0
(Skenderbeu.info)-Basketboll, Nba: Doncic nuk mjafton në Dallas, Detroit goditi në kohën shtesë. 35 pikët e...

Lajme të tjera
NGJASHME

Ski, Kupa e Botës: Sofia Goggia e mahnitshme

(Skenderbeu.info)-Ski, Kupa e Botës: Sofia Goggia e mahnitshme, triumfon...

Leao, prioritet absolut për rinovimin me Milanin

(Skenderbeu.info)-Leao, prioritet absolut për rinovimin me Milanin. Synoni Ziyech...

Pelé ka infeksion respirator, raport mjekësor

(Skenderbeu.info)-Futboll: Pelé ka infeksion respirator, raport mjekësor. Pelé është diagnostikuar...

Brazili, Neymar u jep shpresë tifozëve

(Skenderbeu.info)-Brazili, Neymar u jep shpresë tifozëve. “Mendoj se Neymar do...

Diavel MU, cfarë suksesi: versioni R tani është në pritje

(Skenderbeu.info)-Diavel MU, cfarë suksesi: versioni R tani është në...

Basketboll, Nba: Doncic nuk mjafton në Dallas

(Skenderbeu.info)-Basketboll, Nba: Doncic nuk mjafton në Dallas, Detroit goditi...

Botërori 2022, Gana-Uruguay 0-2

(Skenderbeu.info)-Botërori 2022, Gana-Uruguay 0-2: Celeste fiton por eliminohet. Dopieta...

Kupa e Botës 2022, Korea e Jugut-Portugali 2-1

(Skenderbeu.info)-Kupa e Botës 2022, Korea e Jugut-Portugali 2-1: Hee-Chan...
Raporto