Bilanci i tmerrshëm i PSG-së, autoritetet franceze nisin hetimet

(Skenderbeu.info)-Bilanci i tmerrshëm i PSG-së, autoritetet franceze nisin hetimet

Merkato e zhvilluar nga Paris Saint-Germain në sezonet e fundit është nga ato që secili klub i madh europian do ta kishte zili. Emra prestigjiozë si Mbappe, Messi, Ramos, Hakimi apo Donnarumma i janë bashkuar kryeqytetasve. Megjithatë, shpenzimet pa hesap kanë edhe telashet e tyre kanë nga pas.
Të paktën kështu rezulton nga një vëzhgim i bërë së fundmi nga “DNCG” që është edhe autoriteti i ngarkuar për të kontrolluar llogaritë e klubeve franceze. Në raportin e fundit të “DNCG” rezulton se PSG ka akumuluar sezonin e kaluar një humbje që kap shifrën e 368 milionë eurove. Jo më kot, në muajin gusht parisienët morën edhe një paralajmërim nga UEFA në lidhje me Fair-Playn financiar.
Pagat për organikën prestigjioze të PSG shkojnë deri në 729 milionë euro dhe kjo është diçka historike e padëgjuar më parë ndërsa nga ana tjetër sheiku Al-Khelaifi mund t’i gëzohet faktit që fitimet shkojnë në diçka më shumë se 700 milionë euro, edhe kjo një shifër rekord sa i takon një klubi francez.
Gjithsesi, fakti që bilanci është minus 368 milionë euro është një alarm dhe “kursi” duhet të ndryshojë teksa kjo situatë pritet të detyrojë drejtorin Luis Campos të ndryshojë tërësisht strategji në merkaton e verës në mënyrë që të shmanget ajo që të gjithë në Paris i druhen, një sanksioni nga UEFA për shkak të Fair-Playt financiar.
Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
4.6kmh
20 %
Sun
24 °
Mon
25 °
Tue
24 °
Wed
25 °
Thu
26 °

Lajmet e fundit

Ministri serb kërcënon Kosovën: Të gjitha opsionet në tryezë, do mbrojmë vendin!

0
(Skenderbeu.info)-Ministri serb kërcënon Kosovën: Të gjitha opsionet në tryezë, do mbrojmë vendin! Pas njoftimeve se...

Katër ushqime për një zemër të shëndetshme

0
(Skenderbeu.info)-Katër ushqime për një zemër të shëndetshme Të ushqyerit është pjesa që luan rolin më...

Numri i të huajve që punojnë në Shqipëri është dyfishuar në 6 vitet e...

0
(Skenderbeu.info)-Numri i të huajve që punojnë në Shqipëri është dyfishuar në 6 vitet e...
Sekretari i NATO-s: Prishtina të mos bëjë hapa te njëanshëm e destabilizues Stoltenberg,ka zhvilluar një bisedë telefonike me Josep Borrell.

Sekretari i NATO-s: Prishtina të mos bëjë hapa te njëanshëm e destabilizues

0
(Skenderbeu.info)-Sekretari i NATO-s: Prishtina të mos bëjë hapa te njëanshëm e destabilizues Sekretari i Përgjithshëm...
Lavrov për avionët F-16: Perëndimi po luan me zjarr, pasi janë pajtuar që t’i japin Ukrainës avionë luftarakë të prodhimit amerikan, F-16.

Lavrov për avionët F-16: Perëndimi po luan me zjarr

0
(Skenderbeu.info)-Lavrov për avionët F-16: Perëndimi po luan me zjarr Kryediplomati rus paralajmëroi shtetet perëndimore se...

Kurti: Marrëveshja me Serbinë duhet të zbatohet pa kushte

0
(Skenderbeu.info)-Kurti: Marrëveshja me Serbinë duhet të zbatohet pa kushte Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha...

Lajme të tjera
NGJASHME

Juventus pritet të marrë një goditje më të rëndë nga UEFA

(Skenderbeu.info)-Juventus pritet të marrë një goditje më të rëndë...

Reali kërkon Davies, Bayern Munich “pazar” në Milano, synon Theo Hernandez

(Skenderbeu.info)-Reali kërkon Davies, Bayern Munich “pazar” në Milano, synon...

Boston merr fitoren e parë ndaj Heat dhe shpreson në rikthimin e madh

(Skenderbeu.info)-Boston merr fitoren e parë ndaj Heat dhe shpreson...

Ndodh edhe kjo, Ronaldo e festoi golin duke rënë në sexhde

(Skenderbeu.info)-Ndodh edhe kjo, Ronaldo e festoi golin duke rënë...

Lëvizje surprizë, Bayern “peshkon” te Man.City, kërkon “bomberin” argjentinas

(Skenderbeu.info)-Lëvizje surprizë, Bayern “peshkon” te Man.City, kërkon “bomberin” argjentinas Bayern...

LeBron James lë të kuptohet se do të pensionohet nga basketbolli

(Skenderbeu.info)-LeBron James lë të kuptohet se do të pensionohet...

Incident gjatë një ndeshjeje futbolli në El Salvador, raportohet për 9 viktima

(Skenderbeu.info)-Incident gjatë një ndeshjeje futbolli në El Salvador, raportohet...

Milani shkatërron Sampdorian dhe ringjall shpresat për Championsin

(Skenderbeu.info)-Milani shkatërron Sampdorian dhe ringjall shpresat për Championsin Milani është...
Raporto