fbpx

Biden flet per kandidaturën 2024

(Skenderbeu.info)-Biden flet per kandidaturën e 2024 i cili do vendosi pas nëntorit.Po keshtu foli dhe per sekuestrimin e dokumenteve te Trump-it dhe ceshtjen e Tajvanit.

Në një intervistë të gjatë për 60 Minutes, presidenti amerikan Joe Biden shpjegoi se vendimi i tij për një kandidaturë të mundshme për vitin 2024 do të merret pas nëntorit, ose pas zgjedhjeve afatmesme.
Është shumë herët për një vendim të tillë,” tha ai.
Unë vazhdoj punën time gjatë periudhës kohore, pas ciklit të ardhshëm zgjedhor do të vendos.”
“Në intervistë, presidenti foli edhe për sekuestrimin e dokumenteve në shtëpinë e Donald Trump në Mar-a-Lago, duke shpjeguar se nuk kishte kërkuar.
Për çdo informim mbi këtë çështje. Për temën e luftës në Ukrainë, megjithatë, ai tha se ajo që ka bërë Putin është “e turpshme”, edhe nëse tani Kievi “po mposht Rusinë nuk po fiton ende”.
Kurse per Tajvanin,  ishte shumë i qartë. Forcat amerikane do të ndërhynin, Biden u përgjigj: “Po nëse do të kishte një thembër të paprecedentë”.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

F1, Red Bull

F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor

0
(Skenderbeu.info)-F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor Rekordi i Red Bull daton në 2013 (13 GP të fituara) Fundjava përmban Çmimin e Madh të...
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?”

0
(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?” flet nëna e fansit së cilit portugezi ia prishi telefonin Këto nuk janë kohë të lehta...
Livio Suppo

Livio Suppo mirëpret Petruccin

0
(Skenderbeu.info)-Livio Suppo mirëpret Petruccin ,i lumtur që i jep Danilo Petruccit një shans Livio Suppo, menaxheri i navigimit të Suzuki. Foli për vendimin për t'i...
asteroid,nasa

Sonda e NASA-s përplaset me sukses me astereoidin

0
(Skenderbeu.info)-Sonda e NASA-s përplaset me sukses me astereoidin Gjatë një prove të paprecedentë për të parë nëse është i mundur devijimi i kursit të një...
kuzhinier

Shqipëria me koston më të ulët të orës së punës në Europë

0
(Skenderbeu.info)-Shqipëria me koston më të ulët të orës së punës në Europë Në Shqipëri kostoja orare mesatare për njësi pune me kohë të plotë është...
Parashikimi i motit

Parashikimi i motit për ditën e martë, 27 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e martë, 27 shtator 2022. Ditën e martë moti parashikohet me vranësira kryesisht të dendura (përjashto kthjellimet e...

Lajme të tjera
NGJASHME

Hapi tjetër për ndotjen klimatike: Reforma e parkimit

(Skenderbeu.info) Hapi tjetër për ndotjen klimatike: Reforma e parkimit....

Histori suksesi: Studentja shqiptare vlerësohet me Çmimin Kanadez Mjekësor

(Skenderbeu.info) Histori suksesi: Studentja shqiptare vlerësohet me Çmimin Kanadez...

Biden:Pandemia e Covid-19 ka përfunduar në SHBA

(Skenderbeu.info)-Biden:Pandemia e Covid-19 ka përfunduar në SHBA ,edhe pse...

Biden zotohet t’i japë fund imunitetit të mediave sociale për “përhapjen e urrejtjes”

(Skenderbeu.info)-Biden zotohet t'i japë fund imunitetit të mediave sociale...

Reperi PNB Rock u qëllua për vdekje, por a është një postim në Instagram shkaku?

(Skenderbeu.info)-Reperi PNB Rock u qëllua për vdekje, por a...
Raporto