(Skenderbeu.info) Beyoncé flet pas akuzimit te kopjimit te këngës. Beyonce eshte akuzuar nga grupi Right Saoid Fred se ka përdorur hitin e tyre më të madh  “I’m Too Sexy”, për ta përdorur në këngën e saj “Alien Superstar” pa leje. “Alien Superstar” tashmë ka marrë 71 milionë transmetime vetëm në Spotify që nga publikimi i tij në fund të korrikut.

Beyoncé vuri në dukje se kënga e saj nuk eshte marrnga kenga e tyre dhe se eshte nje nderthurje ku “Im too sexy” eshte ne thelb.

Beyoncé
Beyoncé

“Leja duhej të kërkohej vetëm nga botuesi i këngëve dhe ajo jo vetëm që u dha për përdorimin e tij, por ata folën publikisht për mirënjohjen e tyre që ishin në album”, tha Beyonce në deklaratën që ajo beri ​​të premten për E!.

“Për këngën e tyre nuk ka pasur përdorim zanor, është shfrytëzuar vetëm kompozicioni. Leja iu kërkua botuesit të tyre më 11 maj 2022 dhe botuesi miratoi përdorimin më 15 qershor 2022. Ata u paguan për përdorimin në gusht 2022.

“Për më tepër, përqindja e të drejtave të autorit të shkrimtarëve të Right Said Fred në lidhje me përdorimin e ‘Im too sexy’ është një pjesë e konsiderueshme e përbërjes,” u shpreh ajo në deklaratën e saj.

“Shkrimtarët e Right Said Fred zotërojnë më shumë se çdo shkrimtar tjetër të veçantë. Kjo akuzë është e rreme.”

Nderkohe grupi ka thene në intervistën e tyre në Sun: “Ne nuk mund ta ndalojmë atë. Nuk mund të bëjmë asgjë. “Do të merreni me dikë që ka shumë më tepër prezencë, fuqi dhe para se ne. Dhe kjo nuk do të shkojë mirë. Është më mirë ta lësh të shkojë. Nëse nuk jeni të kujdesshëm, e kaloni jetën duke shikuar prapa. Ne vazhdojmë të shikojmë përpara gjatë gjithë kohës.”

Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
39 %
1.5kmh
0 %
Fri
18 °
Sat
16 °
Sun
16 °
Mon
15 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

Sekuestrohen rreth 20 mijë dollarë në kufi, ndalohet malazezi

0
(Skenderbeu.info)-Sekuestrohen rreth 20 mijë dollarë në kufi, ndalohet malazezi Policia kufitare këtë të premte ka...
Top chanel

Sulmi ndaj “Top Channel”/ Dumani: Jemi aty, nëse do të dalë diçka do të...

0
(Skenderbeu.info)-Sulmi ndaj "Top Channel"/ Dumani: Jemi aty, nëse do të dalë diçka do të...
droga

Kapen tre shqiptarë/Sekuestrohen 83 kilogramë kokainë

0
(Skenderbeu.info)- Kapen tre shqiptarë/Sekuestrohen 83 kilogramë kokainë Një operacion i Guardia di Finanza me kompetenca...

Kapen 241 kilogramë kokainë në një varkë

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 241 kilogramë kokainë në një varkë Policia Kombëtare Kolumbiane, në koordinim me Prokurorinë e...
Kavajë

Plumba në Kavajë, dy të vrarë

0
(Skenderbeu.info)-Plumba në Kavajë, dy të vrarë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më...
FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit. Fabio Paratici, i është ndaluar të merret profesionalisht me çështjet e futbollit në mbarë botën.

FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit

0
(Skenderbeu.info)-FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit Drejtorit sportiv të Tottenhamit, Fabio Paratici, i është ndaluar...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kiara surprizon me veprimin e fundit ndjekësit

(Skenderbeu.info)-Kiara surprizon me veprimin e fundit ndjekësit Edhe pse shumë...

Pas sulmit me armë/ “Top Channel” merr vendimin për “Big Brother VIP”

(Skenderbeu.info)-Pas sulmit me armë/ “Top Channel” merr vendimin për...

Bledi Mane degjeneron Qetsorin/ “Kemi qenë në burg, qëndronte poshtë te gjirizet”

(Skenderbeu.info)-Bledi Mane degjeneron Qetsorin/ “Kemi qenë në burg, qëndronte...

I zë vendin Arian Konomit? Ronaldo Sharka si opinionist në ‘Përputhen’

(Skenderbeu.info)-I zë vendin Arian Konomit? Ronaldo Sharka si opinionist...

Hapet fondacioni “online” për Luiz Ejllin/ Si po përdoret emri i tij për përfitime

(Skenderbeu.info)-Hapet fondacioni "online" për Luiz Ejllin/ Si po përdoret...

Zbulohet i dashuri misterioz i Efit? Çifti ‘arratiset’ për pushime në Tajlandë

(Skenderbeu.info)-Zbulohet i dashuri misterioz i Efit? Çifti ‘arratiset’ për...

U shpall fitues i “Big Brother Vip Kosova”/ Reagon për herë të parë Stresi

(Skenderbeu.info)-U shpall fitues i "Big Brother Vip Kosova"/ Reagon...
Raporto