(Skenderbeu.info) Berlin: Nord Stream ndoshta i papërdorshëm përgjithmonë

Incidenti në gazsjellësit Nord Stream 1 dhe 2 në Baltik vazhdon të jetë shqetësues. Sipas autoriteteve gjermane të sigurisë, tre tubat rrezikojnë të jenë të papërdorshëm përgjithmonë pas akteve të supozuara të sabotimit. Gazeta gjermane Tagesspiegel shkruan, duke cituar burime qeveritare se, nëse tubat nuk riparohen Brenda një kohe të shkurtër në to do të hyjë shumë ujë i kripur dhe do të gërryejë materialin nga i cili janë bërë.

Punim ne Nord Stream
Punim ne Nord Stream

Rusia në fakt nuk i pranon akuzat për sabotim dhe shkon në kundërsulm. “Presidenti i SHBA Joe Biden duhet të thotë nëse SHBA është apo jo përgjegjëse për rrjedhjet e gazit të zbuluara nga tubacionet Nord Stream 1 dhe 2 në Detin Baltik.” Zëdhënësja e diplomacisë ruse Maria Zakharova shkruan në Telegram, duke sqaruar se presidenti amerikan “është i detyruar t’i përgjigjet pyetjes”. Referenca ka të bëjë me një deklaratë të Bidenit në fillim të shkurtit se Uashingtoni do t’i “fundonte” Nord Stream 2 nëse Moska ndërhynte ushtarakisht në Ukrainë. Në kanalin e saj në Telegram, Zakharova postoi një video të një konference për shtyp të mbajtur nga Biden para fillimit të operacionit ushtarak rus në Ukrainë. Ndërkohë sërish nga Moska vjen synimi për të thirrur një mbledhje të posaçme të Këshillit të Sigurimit të OKB-së, duke e cilësuar dyshimin për përgjegjësinë ruse.

Tirana
cielo sereno
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Ven
11 °
Sab
16 °
Dom
13 °
Lun
15 °
Mar
16 °

Lajmet e fundit

Leao me fanelen e AC Milan

Leao, prioritet absolut për rinovimin me Milanin

0
(Skenderbeu.info)-Leao, prioritet absolut për rinovimin me Milanin. Synoni Ziyech për janarin. Claudio Raimondi, duke folur...
Pele pasi ka dale nga spitali

Pelé ka infeksion respirator, raport mjekësor

0
(Skenderbeu.info)-Futboll: Pelé ka infeksion respirator, raport mjekësor. Pelé është diagnostikuar me një infeksion të frymëmarrjes...
Neymar para ndeshjes Brazil-Kamerun

Brazili, Neymar u jep shpresë tifozëve

0
(Skenderbeu.info)-Brazili, Neymar u jep shpresë tifozëve. “Mendoj se Neymar do të kthehet në fushë për...

Diavel MU, cfarë suksesi: versioni R tani është në pritje

0
(Skenderbeu.info)-Diavel MU, cfarë suksesi: versioni R tani është në pritje. Giuliano Mu nuk ndalet: në...
Detroit Pistons ne ndeshjen ndaj Dallas

Basketboll, Nba: Doncic nuk mjafton në Dallas

0
(Skenderbeu.info)-Basketboll, Nba: Doncic nuk mjafton në Dallas, Detroit goditi në kohën shtesë. 35 pikët e...
Uruguajanet teksa festojne golin

Botërori 2022, Gana-Uruguay 0-2

0
(Skenderbeu.info)-Botërori 2022, Gana-Uruguay 0-2: Celeste fiton por eliminohet. Dopieta e De Arrascaeta fitoi ndaj...

Lajme të tjera
NGJASHME

Pako të përgjakshme në pesë vende europiane

(Skenderbeu.info) Pako të përgjakshme në pesë vende europiane. Pako...

Scholz mirëpreti komentet e Biden ndaj ndryshimit të aktit të inflacionit

(Skenderbeu.info) Scholz mirëpreti komentet e Biden ndaj ndryshimit të...

Biden/ Flas me Putinin nëse ai i jep fund luftës

(Skenderbeu.info) Biden/ Flas me Putinin nëse ai i jep...

Qeveria ul fondin e ndihmës ndersa varfëria ekstreme rritet

(Skenderbeu.info)-Qeveria ul fondin e ndihmës ndersa varfëria ekstreme rritet Fondet...

Begaj pritet sot nga Papa Françesku

(Skenderbeu.info)-Begaj pritet sot nga Papa Françesku Presidenti Bajram Begaj do...

Parregullsi me prokurimet, vetëm 45% te investimeve kapitale te realizuara

(Skenderbeu.info)-Parregullsi me prokurimet, vetëm 45% te investimeve kapitale te...

SHBA/ revolucion i zgjedhjeve paraprake për t’i dhënë zë minoriteteve

(Skenderbeu.info) SHBA/ revolucion i zgjedhjeve paraprake për t'i dhënë...

Berisha udhëtim ‘sekret’ në Gjermani

(Skenderbeu.info)-Berisha udhëtim ‘sekret’ në Gjermani/ Vizita një javë para...
Raporto