(Skenderbeu.info)-Berisha nga foltorja “live” në Facebook

Sali Berisha,kreu i PD-së, foli nga rrjetet sociale,pasi ju fik mikrofoni ne Kuvend. Nga live i Fb-se ai  tha se 12 nëntorit do të vijojë në Kuvend.
Ndaj dhe sot, ju garantoj se sot do jetë një ditë në lartësinë e 12 nëntorit, por shumë shpejt ajo datë do të kalohet nga protestat e tjera të fuqishme para parlamentit”, ka thënë Berisha.
”Këta diskutojnë për Europën me hijen e tmerrshme të djegësave, me hijen e tmerrshme që po përgatisin me portin e Durrësit.
Sot me Europën nuk kanë asnjë lidhje.
Sot, Taulant Sharra, flet në emër të vasalit të Vuçiçit.
E vërteta është se Edi Rama është avokati numër një i Vuçiçit.
Të gjitha këto e kanë detyruar opozitën të thërrasë popullin, të flasë në këtë parlament. Ky parlament nuk duhet të ekzistojë më, ky parlament duhet të marrë fund.
Ndaj dhe sot, ju garantoj se sot do jetë një ditë në lartësinë e 12 nëntorit, por shumë shpejt ajo datë do të kalohet nga protestat e tjera të fuqishme para parlamentit.
Europa dhe bota do marrë vesh, se hajdutët nuk mund të sjellin kurrë stabilitet.
Se hajdutët varfërojnë, se hajdutët nuk kanë moral, se hajdutët janë të aftë të kryejnë çdo veprim, çdo krim ndaj popullit të tyre.
Këto janë të vërtetat, fikeni sa të doni mikrofonin, por ja që është mrekullia e FB, që më lejon mua dhe çdo deputet të komunikojë me zgjedhësit dhe ndërkombëtarët.
Keni frikë nga parlamenti, ja ikën, iku investitorja strategjike.”
Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1.5kmh
40 %
Tue
16 °
Wed
16 °
Thu
17 °
Fri
17 °
Sat
17 °

Lajmet e fundit

samit be bp

Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje

0
(Skenderbeu.info)-Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje konkrete Në Tiranë kete të marte ka nisur...
Rama, Vucic

Vuçiç i acaruar, sulmon median

0
(Skenderbeu.info)-Vuçiç i acaruar, sulmon median Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, mbërriti në Tiranë. Pasi fillimisht kishte...
vjosa-osmani

Osmani : Vuçiç, produkt i një mendësie vrastare

0
(Skenderbeu.info)-Osmani : Vuçiç, produkt i një mendësie vrastare Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka mbërritur...
Rama, Osmani

Presidentja Osmani: BE duhet të kalojë nga fjalët në vepra

0
(Skenderbeu.info)-Presidentja Osmani: BE duhet të kalojë nga fjalët në vepra Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani...
Charles Michel

Po përparohet liberalizimi i vizave për Kosovën

0
(Skenderbeu.info)-Po përparohet liberalizimi i vizave për Kosovën Presidenti i Këshillit Europian Charles Michel tha të...
Protesta

1000 simpatizantë të PD nisen nga Vlora per proteste

0
(Skenderbeu.info)-1000 simpatizantë të PD nisen nga Vlora per proteste Disa qindra anëtarë dhe simpatizantë të...

Lajme të tjera
NGJASHME

Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje

(Skenderbeu.info)-Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje konkrete Në Tiranë...

Vuçiç i acaruar, sulmon median

(Skenderbeu.info)-Vuçiç i acaruar, sulmon median Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, mbërriti...

1000 simpatizantë të PD nisen nga Vlora per proteste

(Skenderbeu.info)-1000 simpatizantë të PD nisen nga Vlora per proteste Disa...

Mbërrin delegacioni serb në Rinas

(Skenderbeu.info)-Mbërrin delegacioni serb në Rinas Ne Aeroportin Ndërkombëtar Nënë Tereza...

Samiti ne Tirane/TIA njoftim për qytetarët: Duhet të jeni 4 orë para fluturimit në aeroport

(Skenderbeu.info)-Samiti ne Tirane/TIA njoftim për qytetarët: Duhet të jeni...

Sot protesta e opozitës

(Skenderbeu.info)-Sot protesta e opozitës  Tirana sot do të presë 27...

Policia ndalon Ballist Morinën pas statusit në FB/Rrezik për Vuçiçin

(Skenderbeu.info)-Policia ndalon Ballist Morinën pas statusit në FB/Rrezik për...

Ja kush jane liderët e BE që priten sot në Tiranë!

(Skenderbeu.info)-Ja kush jane liderët e BE që priten sot...
Raporto