fbpx

Berisha: Këto protesta kanë një mision edhe më të madh se në vitin 1991

(Skenderbeu.info)  “Berisha: Këto protesta kanë një mision edhe më të madh se në vitin 1991”   – Kryetari demokrat, Sali Berisha, tha në konferencën për shtyp në Shkodër, se protestat e vjeshtës kanë mision më të madh se në vitin 1991.

Ai shtoi se treni nuk do ndalet.“Këto protesta kanë një mision më të madh edhe se në vitin 1991, se atëherë ishte një reaksion domino. Këtë herë është e vështirë, por plotësisht e realizueshme. Përpjekjet po bëhen të mëdha për ta ndaluar, por nuk do ia dalin.

Treni nuk ndalet. Nëse rikthehemi pak dhe rivlerësoni vendimet e qeverisë dhe mafies së George Soros, treni nuk do kishte arritur as në stacionin e parë. Unë e kuptova se qëllimi nuk ishte Sali Berisha, por ishte treni. Atëherë unë ndalove se treni nuk ndalet. Ngaqë nuk u ndal, arriti në 7 korrik. Ajo ishte dita e vetme e shpresës së madhe të shqiptarëve prej shumë vitesh.

Pas 7 korrikut, njeriu i vetëm që nuk foli dot një gjysmë fjale, që iu nda fryma, ishte Edi Rama. Ai që çdo ditë përgojonte dhe fliste, për nja tre javë e harroi fjalën opozitë. Do i dahet fryma edhe më shumë në javët që vijnë. Ai pa një realitet që nuk e kishte imagjinuar as në ëndërr. Po të më pyesësh më, opozita është sot më e fortë se kurrë. Ka shumë punë për të bërë, por ajo që u arrit, e dëshmon më të fortë se asnjëherë. Nga ky stacion, opozita do të bëjë gjithçka për t’u shtrirë në kilometrin tjetër, në shoqërinë shqiptare dhe po punohet shumë në këtë drejtim. Unë jam optimist. Po ta shohësh Edi Ramën, po ta studiosh atë, do të shihni një njeri të çekuilibruar,” tha Berisha.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?”

0
(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?” flet nëna e fansit së cilit portugezi ia prishi telefonin Këto nuk janë kohë të lehta...
Livio Suppo

Livio Suppo mirëpret Petruccin

0
(Skenderbeu.info)-Livio Suppo mirëpret Petruccin ,i lumtur që i jep Danilo Petruccit një shans Livio Suppo, menaxheri i navigimit të Suzuki. Foli për vendimin për t'i...
asteroid,nasa

Sonda e NASA-s përplaset me sukses me astereoidin

0
(Skenderbeu.info)-Sonda e NASA-s përplaset me sukses me astereoidin Gjatë një prove të paprecedentë për të parë nëse është i mundur devijimi i kursit të një...
kuzhinier

Shqipëria me koston më të ulët të orës së punës në Europë

0
(Skenderbeu.info)-Shqipëria me koston më të ulët të orës së punës në Europë Në Shqipëri kostoja orare mesatare për njësi pune me kohë të plotë është...
Parashikimi i motit

Parashikimi i motit për ditën e martë, 27 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e martë, 27 shtator 2022. Ditën e martë moti parashikohet me vranësira kryesisht të dendura (përjashto kthjellimet e...
Horoskopi ditor

Horoskopi për ditën e martë, 27 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Horoskopi për ditën e martë, 27 shtator 2022 Dashi: Takimet e këtyre ditëve janë të diskutueshme, Afërdita hyn në një fazë konkurrence. Ata që...

Lajme të tjera
NGJASHME

Tedi Blushi: Shqipëria vendi bujqësor me krizë bujqësore

(Skenderbeu.info) Tedi Blushi: Shqipëria vendi bujqësor me krizë bujqësore....

Berisha: marrëveshja Rusi-Serbi kundër interesave kombëtare

(Skenderbeu.info) Berisha: marrëveshja Rusi-Serbi kundër interesave kombëtare Sot është mbajtur...

Zgjedhjet në Itali,fiton ekstremistja e djathtë

(Skenderbeu.info)-Zgjedhjet në Itali, fiton ekstremistja e djathtë Giorgia Meloni,udhëheqësja e ekstremit...

Koalicioni i djathtë mund të drejtojë Italinë

(Skenderbeu.info) Koalicioni i djathtë mund të drejtojë Italinë  -...

Borrelli: Të marrim seriozisht kërcënimin bërthamor të Putinit

(Skenderbeu.info) Borrelli: Të marrim seriozisht kërcënimin bërthamor të Putinit Përfaqësuesi...

Rusi: 800 persona të arrestuar për shkak se protestuan

(Skenderbeu.info) Rusi: 800 persona të arrestuar për shkak se...

Vuçiç: Kosova po ndihmohet nga fuqitë e mëdha

(Skenderbeu.info) Vuçiç: Kosova po ndihmohet nga fuqitë e mëdha Liderët...

Presidenti Begaj takohet me përfaqësues të Diasporës Shqiptare

(Skenderbeu.info) Presidenti Begaj takohet me përfaqësues të Diasporës Shqiptare Presidenti...
Raporto