(Skenderbeu.info) Karim Benzema ka reaguar për pjesëmarrjen në Botëror. Karim Benzema ka reaguar pas lajmit se do të mungojë në të gjithë Botërorin e Francës për shkak të një dëmtimi në kofshë.

Të shtunën vonë në mbrëmje, fituesi i Topit të Artë, Benzema u tërhoq nga skuadra franceze për Kupën e Botës. Sulmuesi po merrte pjesë në seancën e tij të parë në Katar dhe pësoi një dëmtim në kofshë përpara se skanimet të zbulonin shkallën e dëmtimit. Ai tani ka reaguar ndaj lajmeve se nuk do të jetë në gjendje të përfaqësojë kombin e tij në turne.

Në një postim në Twitter, Benzema tha: “Në jetën time nuk jam dorëzuar kurrë, por sonte duhet të mendoj për ekipin siç kam bërë gjithmonë, kështu që arsyeja më thotë t’ia lë vendin tim dikujt që mund të ndihmojë grupin tonë të bëjë një Botëror me të mirë. Faleminderit të gjithëve për mesazhet tuaja të mbështetjes!”

Lëndimi i Benzemas është i fundit në një seri të gjatë demtimesh për skuadrën franceze. Paul Pogba dhe N’Golo Kante u përjashtuan disa javë më parë, ndërsa Presnel Kimpembe dhe Christopher Nkunku të dy duhet të tërhiqen nga skuadra përfundimtare.

Deschamps ka konfirmuar se ai nuk do të thërrasë një zëvendësues për Benzema duke i lënë ata me një skuadër prej 25 lojtarësh për turneun. Franca e nis turneun e saj kundër Australisë më 22 nëntor.

Tirana
broken clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
49 %
4.6kmh
75 %
Fri
18 °
Sat
16 °
Sun
14 °
Mon
12 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

perzevativ

Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France / Ja pse!

0
(Skenderbeu.info)-Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France Të rinjtë në Francë...
ariu shqiptar

Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh

0
(Skenderbeu.info)-Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh Shpëtohet arushi i fundit i restorantit në Shqipëri...
Çmimi special i qytetit të Ladispolit për librin 'Ukraina

Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo

0
(Skenderbeu.info) Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo. Ceremonia e ndarjes së...
Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi

Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Beart Rexhepi i jep fund beqarisë

0
(Skenderbeu.info) Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi i jep fund beqarisë. Ish-konkurrenti i përputhen Beart...
Brittney Griner

Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve

0
(Skenderbeu.info)-Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve Basketbollistja Giner Brittney, një...
Centrali bërthamor Zaporiyia në Ukrainë

Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve

0
(Skenderbeu.info) Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve. Kompania bërthamore ukrainase...

Lajme të tjera
NGJASHME

Portugali, Ronaldo: “Një grup shumë i bashkuar për t’u thyer nga forcat e jashtme”

(Skenderbeu.info)-Portugali, Ronaldo: "Një grup shumë i bashkuar për t'u...

Shfaqje Neymar-Messi-Mbappé: Në Katar është botërori i PSG

(Skenderbeu.info)-Shfaqje Neymar-Messi-Mbappé: Në Katar është botërori i PSG. Braziliani është...

NBA: Fontecchio super, 18 pikë dhe shtypje ko Warriors

(Skenderbeu.info)-NBA: Fontecchio super, 18 pikë dhe shtypje ko Warriors....

Zverev mund Thiem dhe përshëndetja është e veçantë

(Skenderbeu.info)-Zverev mund Thiem dhe përshëndetja është e veçantë. Në Arabinë...

Kupa e Botës: Scaloni: “Holanda e ekuilibruar”

(Skenderbeu.info)-Kupa e Botës: Scaloni: "Holanda e ekuilibruar, shpresoj të...

Spektakël dhe dramë deri në fund, Tirana mund Vllazninë

(Skenderbeu.info)-Spektakël dhe dramë deri në fund, Tirana mund Vllazninë...

Ducati, të gjithë gati në Bolonja për festën e madhe

(Skenderbeu.info)-Ducati, të gjithë gati në Bolonja për festën e...

Eto’o: Prapa skenave të sulmit të Eto’o ndaj youtuberit

(Skenderbeu.info)-Eto'o: Prapa skenave të sulmit të Eto'o ndaj youtuberit....
Raporto