Belsh/Denoncimi bomb : Polici erdhi për kontroll në banesë, vodhi 30 mijë euro

(Skenderbeu.info)-Belsh/Denoncimi bomb : Polici erdhi për kontroll në banesë, vodhi 30 mijë euro

Nje ngjarje ka ndodhur diten e djeshme ne Belsh te Elbasanit. Andrea Gjini nga Belshi denoncon vjedhjen e policit i cili i ka vjedhur lekët. Sipas tyre janë 30 mijë euro të grabitura gjatë një kontrollit në banesë.
Parate janë gjetur te vëllai që nuk ka qenë subjekt për kontroll Syrja Kuqja pasi banesa ka qënë ngjitur me të vellezërve. Rasti denoncohet nga njëri prej vellezërve Andrea Gjini, i cili tregoi detaje për mediat shqiptare.
“Ne kërkojmë drejtësi, se ka ndodhur një ngjarje e jashtëzakoshme që të vidhen 30 mijë euro nga një punonjës policie që nuk ka se si ekziston në botë. Unë duhet të mbrohem nga policia, jo të vidhem nga shteti. Policia ka hyrë te shtëpia e vëllait tim. Rreth orës 07:20 të mëngjesit, isha në lokal, se kam një lokal dhe isha duke punuar. Vjen shefi i policisë edhe më thotë në banesën tënde ka një kontroll dhe kanë ardhur nga Tirana. Ok thashë unë ska problem. Kontrolluan banesën time të rrethuar me policë me maska. Na terrorrizoi. Njerez me maska , se di ca kishim bere a kishim vra a kemi bere. Edhe sikur kishim vrare ne ate lloj menyre nuk behet. Megjithate pas kontrollit që na bënë neve dhe të vëllai im vidhen 30 mijë euro nga një punonjës policie, që nusja e vëllait e vendos me emër me të gjitha. Kemi që në mëngjes që policia nuk merr asnjë lloj mase. Kemi vajtur në komisariartin e Cerrikut, Belshit, ata nuk marrin asnjë masë ku nusje e vëllait i vuri gishtin se ky djali është (referuar policit që akuzohet).Mund ta vertetoj. policet e tjere e kane para. Me nje fjale e kishte xhepin e mbushur. Vëllai ka ikur që në 1993 në Greqi dhe tani ka ardhur, ka 5 muaj. Ka punuar në emigracion dhe me mund të madh”, tha ai. Ne jemi njerez punetore, kemi toka dhe punojme. Kerkojme lekete , drejtesi. Sjellja eshte shume e gabume, si mund te hysh ? Do kerkojme me rruge te tjera!- tha zoti Gjini.
Pavarësisht se familjarët e kanë denoncuar rastin nga ana e policisë Belsh,Cerrik dhe Elbasan nuk është marrë asnjë masë.

 

Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Sun
19 °
Mon
26 °
Tue
28 °
Wed
23 °
Thu
26 °

Lajmet e fundit

Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në gjendje të rëndë. Ngjarja mes bandave rivale, shqiptare dhe afrikane.

Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në...

0
(Skenderbeu.info)-Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në...

Zbulohet shkaku i përplasjes së trenit në Indi, ku humbën jetën mbi 300 persona

0
(Skenderbeu.info)-Zbulohet shkaku i përplasjes së trenit në Indi, ku humbën jetën mbi 300 persona Përplasja...

Fantastik Verstappen, fiton edhe Çmimin e Madh të Spanjës

0
(Skenderbeu.info)-Fantastik Verstappen, fiton edhe Çmimin e Madh të Spanjës Max Verstappen nuk fal në Formula...
Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin, gjithmonë ekzistojnë mënyra se si ta transformoni në mënyrën më të shpejtë dhe në çast ta bëni interesant

Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin

0
(Skenderbeu.info)-Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin Pa marrë parasysh a preferoni gërshet (bisht) të shkurtër...

Tortë e akullt greke: Ëmbëlsirë mediterane nr. 1 për të gjitha stinët e vitit!

0
(Skenderbeu.info)-Tortë e akullt greke: Ëmbëlsirë mediterane nr. 1 për të gjitha stinët e vitit! Kjo...
A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri? Pas thyerjes së 23 rekordeve, shumë po pyesin nëse Nevera më në fund do të vizitojë një nga pistat

A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri?

0
(Skenderbeu.info)-A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri? Pas thyerjes së 23 rekordeve,...

Lajme të tjera
NGJASHME

Aksident në Mat, makina del nga rruga dhe bie në greminë, plagosen dy turistët francezë

(Skenderbeu.info)-Aksident në Mat, makina del nga rruga dhe bie...

Rama vlerësohet si Qytetar Nderi i “Vaccarizzo Albanese”

(Skenderbeu.info)-Rama vlerësohet si Qytetar Nderi i “Vaccarizzo Albanese” Kryeministri Edi...

Shpërthen në flakë makina para Bashkisë së Durrësit

(Skenderbeu.info)-Shpërthen në flakë makina para Bashkisë së Durrësit Një makinë...

Pushimet verore: Çmimet më të ulëta në Turqi dhe Shqipëri

(Skenderbeu.info)-Pushimet verore: Çmimet më të ulëta në Turqi dhe...

Studimi mbi ndotjen e liqenit të Shkodrës

(Skenderbeu.info)-Studimi mbi ndotjen e liqenit të Shkodrës Ekspertë nga Shqipëria...

Maji shton turistët në Kalanë e Gjirokastrës

(Skenderbeu.info)-Maji shton turistët në Kalanë e Gjirokastrës Muaji maj shënoi...

KQZ u jep mandatet e kryetarëve 6 kryebashkiakëve

(Skenderbeu.info)-KQZ u jep mandatet e kryetarëve 6 kryebashkiakëve Ditën e...

Rama: Ushtria serbe nuk i prek dot një fije floku Kosovës

(Skenderbeu.info)-Rama: Ushtria serbe nuk i prek dot një fije...
Raporto