fbpx

Basketboll, Olimpia prezanton Baron, Davies dhe Mitrou-Long

(Skenderbeu.info)-Basketboll, Olimpia prezanton Baron, Davies dhe Mitrou-Long

GM Stavropoulos: “Ne arritëm objektivat e tregut. Do të kemi një ekip të fortë dhe argëtues”.

Menaxheri i përgjithshëm i Olimpia-s, Christos Stavropoulos bëri disa deklarata gjatë prezantimit të nënshkrimeve të reja Billy Baron, Brandon Davies dhe Naz Mitro-Long: “Ata janë djem që ne i kemi ndjekur gjatë gjithë sezonit.

Davies dhe Baron janë lojtarë me shumë përvojë të Euroligës dhe ata do të na bëjnë te rritemi, ndërsa Mitrou-Long, pavarësisht se nuk ka luajtur në këtë nivel, do të na japë doza vendosmërie dhe vullneti”.

Objektivat e pronarëve janë të qartë: “Kemi një grup të rëndësishëm, do të duhet kohë sepse sot filluam të punojmë bashkë. Së shpejti do të kemi Superkupën dhe do të fillojë kampionati, për momentin nuk jemi skuadër.

Ne synojmë të fitojmë në Itali dhe, nëse është e mundur, në Final Four të Euroligës: do të jemi një ekip argëtues dhe  shpresoj duke fituar. Ne kemi kërkuar një skuadër të thellë.”

Brandon Davies: “I lumtur që jam kthyer në Itali. Do të përpiqem të mësoj nga Kyle Hines. Basketbolli nuk është vetëm forcë dhe talent: në Evropë, ishte ekipi im i parë jo-amerikan. , mëson shumë nga aspekti mendor.

Billy Baron: “Duke luajtur kundër Milanit, fiziku i tyre vjen në mendje. Milani është i bukur dhe unë kam dëshirën për të fituar. Modeli im ishte vëllai im që luajti 11 vjet në Evropë: Unë kam lindur të luaj dhe tani vazhdoj të luaj”.

Së fundi Naz Mitro-Long: “Jam në vitin e dytë në Itali dhe do të përpiqem të përshtatem pa shtrembëruar cilësitë e mia. Pres një kampionat fizik. Është e mrekullueshme të luash me Pangos, talenti im e plotëson në mënyrën më të mirë. “.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Izrael, Viti i ri

Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia në gadishmëri

0
(Skenderbeu.info) Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia në gadishmëri Siç e kërkon tradita, Izraeli feston sonte fillimin e vitit 5783 nga krijimi hyjnor...
Deti Mesdhe

Aciditeti po shkatërron florën dhe faunën e Detit Mesdhe

0
(Skenderbeu.info) Aciditeti po shkatërron florën dhe faunën e Detit Mesdhe Sipas një studimi të ri të kryer nga Instituti Kombëtar i Oqeanografisë dhe Gjeofizikës Eksperimentale...
Sllovenia-Huawei

Sllovenia drejt neutralitetit teknologjik

0
(Skenderbeu.info) Sllovenia drejt neutralitetit teknologjik Qeveria sllovene duket se ka zbutur qëndrimet e saj për ligjin e komunikimeve elektronike, në ndryshim nga ekzekutivi i mëparshëm...
Josef Borell

Borrelli: Të marrim seriozisht kërcënimin bërthamor të Putinit

0
(Skenderbeu.info) Borrelli: Të marrim seriozisht kërcënimin bërthamor të Putinit Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikën e Jashtme, Josep Borrell, duke folur për BBC ka...
Olaf Scholz

Emiratet dhe Gjermania nënshkruajnë marrëveshje për furnizimin me gaz

0
(Skenderbeu.info) Emiratet dhe Gjermania nënshkruajnë marrëveshje për furnizimin me gaz Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Gjermania nënshkruan gjatë një vizite të kancelarit gjerman Olaf Scholz...
Protesta ne Rusi

Rusi: 800 persona të arrestuar për shkak se protestuan

0
(Skenderbeu.info) Rusi: 800 persona të arrestuar për shkak se protestuan 799 protestues janë arrestuar në Rusi pas arrestimeve gjatë protestave kundër mobilizimit të shpallur nga...

Lajme të tjera
NGJASHME

Superkupa A2, finale Cremona-San Severo

(Skenderbeu.info)-Superkupa A2, finale Cremona-San Severo Nuk ka asgjë për të...

Virtus Bologna: Stërvitja e parë nesër me Scariolo

(Skenderbeu.info)-Virtus Bologna: Stërvitja e parë nesër me Scariolo Virtus po...

Celtics, Ime Udoka do të pezullohet

(Skenderbeu.info)-Celtics, Ime Udoka do të pezullohet Trajneri bardheblu ka thyer...

Virtus Bologna, prezantohet Ismaël Bako

(Skenderbeu.info)-Virtus Bologna, prezantohet Ismaël Bako,Belgu i gjatë mbërriti në...

Njihet edhe finalisti i dytë i Eurobasket: Furija

(Skenderbeu.info)-Njihet edhe finalisti i dytë i Eurobasket: Furija  Kombëtarja...
English
Raporto