Kishin kthyer banesën në ‘shtëpi bari’ në Britani, arrestohen dy të rinj shqiptarë

(Skenderbeu.info)-Kishin kthyer banesën në ‘shtëpi bari’ në Britani, arrestohen dy të rinj shqiptarë

Elidon Zeka dhe Morin Lalaj janë arrestuar në Britani pasi janë kapur brenda një “shtëpi” bari në Londër.
Gjatë kontrollit fizik në ambient, policia ka sekuestruar 123 bimë narkotike dhe 169 fidanë të tjerë me vlerë 250 mijë paund. Jashtë banesës ishte një dhe mjet i tipit BMW e cila u sekuestrua nga autoritetet. Mësohet se njëri shërbente për të transportuar drogën.
Brenda banesës u gjendën dy shqiptarët, njëri prej tyre kishte njohje me bandën e drogës por vetë punonte në lavazho, ndërsa tjetri kishte hyrë në Britani në rrugë ilegale, më konkretisht me varkë përmes Kanalit të La Manshit.
Autoritet britanike bëjnë me dije se shqiptarët e arrestuar janë Elidon Zeka dhe Morin Lalaj, të moshës 22-vjeçarë dhe se gjurmët e Lalaj u gjetën më vonë në frigoriferin e shtëpisë dhe në një numër dehumidifikues, ndërsa Zekës u gjendën 325 paund.
Gjatë marrjes në pyetje, Zeka nuk i është përgjigjur pyetjeve, ndërsa Lalaj tha se kishte  qëndruar në shtëpi për rreth 3 javë dhe se priste të paguhej me 2600 paund për kujdesin e lëndëve narkotike.
Tirana
broken clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
58 %
2.1kmh
75 %
Thu
11 °
Fri
12 °
Sat
11 °
Sun
7 °
Mon
8 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës...

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes...

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga...

Një ton hashash u kap brenda Marokut

(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë...

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion...

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy...

Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut të kokainës në Europë

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut...

Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar i drogës

(Skenderbeu.info)-Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar...
Raporto