fbpx

Ballkani-CFR Cluj, kryendeshja e sotme

(Skenderbeu.info)-Ballkani-CFR Cluj, kryendeshja e sotme

Kjo është hera e parë që një skuadër nga Superliga e Kosovës arrin të prek fazën e grupeve të një kompeticioni evropian, ku Ballkani e CFR Cluji përballen sot me fillim nga ora 18:45 në kuadër të Ligës së Konferencës.

Të dy këto skuadra shorti i ka pozicionuar në Grupin G, së bashku me Slavia Prague dhe skuadrën turke, Sivasspor.

Deri te sigurimi i fazës së grupeve, Ballkani kaloi tre raundet kualifikuese të Ligës së Konferencës me sukse. Duke shënuar 17 gola brenda gjashtë ndeshjeve, pasi që u eliminua në raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve nga skuadra e Zalgiris.

Në anën tjetër, për skuadrën rumune ky është debutimi i dytë në këtë garë. Ku sezonin e kaluar e mbyllën fazën e grupeve në vendin e fundit pasi që humbën katër nga gjashtë ndeshjet e zhvilluara.

CFR Cluj nuk e ka fituar asnjë ndeshje në garat evropiane ku ka luajtur si mysafirë që nga muaji korrik i vitit 2021, ku brenda nëntë ndeshjeve ka regjistruar katër barazime dhe pesë humbje.

Statistikë interesante është që Ballkani ka humbur vetëm një ndeshje nga 14 sosh në të cilat lojtari, Ermal Krasniqi ka gjetur golin, respektivisht duke regjistruar 11 fitore dhe dy barazime.

Po ashtu, tre ndeshjet e fundit të Ballkanit si vendas në këtë garë kanë parë skuadrën mysafire të ndëshkohet të paktën me një karton të kuq.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Torino

Torino: rinovimi i Sasha Lukiç

0
(Skenderbeu.info)-Torino: rinovimi i Sasha Lukiç ne javet e fundit Pas polemikave në fillim të sezonit, Sasha Lukic dhe Torino janë afruar sërish. Dhe bisedimet për...

Probleme në disa qytete nga rreshjet e dendura

0
(Skenderbeu.info)-Probleme në disa qytete dhe përmbytje nga rreshjet e dendura Reshjet e shiut kanë shkaktuar probleme dhe përmbytje në disa zona të Shqipërisë. Në Dibër, ka...
Kleb Basket Ferrara

Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri

0
(Skenderbeu.info)-Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri Marco Miozzi është presidenti i ri Kleb Basket Ferrara ka njoftuar qe nga dita e djeshme se...
F1, Red Bull

F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor

0
(Skenderbeu.info)-F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor Rekordi i Red Bull daton në 2013 (13 GP të fituara) Fundjava përmban Çmimin e Madh të...
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?”

0
(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?” flet nëna e fansit së cilit portugezi ia prishi telefonin Këto nuk janë kohë të lehta...
Livio Suppo

Livio Suppo mirëpret Petruccin

0
(Skenderbeu.info)-Livio Suppo mirëpret Petruccin ,i lumtur që i jep Danilo Petruccit një shans Livio Suppo, menaxheri i navigimit të Suzuki. Foli për vendimin për t'i...

Lajme të tjera
NGJASHME

Ronaldo:”Dua të luaj deri në Euro 2024″

(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo:"Dua të luaj deri në Euro 2024".Pavarësisht moshës...

Arbiter shqiptar ne ndeshjen Angli-Gjermani

(Skenderbeu.info)-Arbiter shqiptar ne ndeshjen Angli-Gjermani Enea Jorgji, arbiter nderkombetar shqiptar...

Federer:“Nuk dua të largohem nga tenisi”

(Skenderbeu.info)-Federer:“Nuk dua të largohem nga tenisi”.Kampioni i tenisit tashme...

10 lojtarët më të shpejtë në FIFA 23

(Skenderbeu.info)-10 lojtarët më të shpejtë në FIFA 23. E...

Chelsea: Oliver Mintzlaff qëndron në RB Leipzig

(Skenderbeu.info)-Chelsea: Oliver Mintzlaff qëndron në RB Leipzig dhe...

Një shqiptar tek Italia

(Skenderbeu.info)-Një shqiptar tek Italia, mesfushori shqiptar ne akademine e...

Suarez kthehet te Nacionali

(Skenderbeu.info)-Suarez kthehet te Nacionali vetëm për Botërorin, gje qe...

Temperaturat më të larta në Kupën e Botës 2022

(Skenderbeu.info)-Temperaturat më të larta në Kupën e Botës 2022.Kupa...
Raporto