fbpx

Aston Martin: Makina e vitit 2023 do të jetë një revolucion total

(Skenderbeu.info)-Aston Martin: Makina e vitit 2023 do të jetë një revolucion total

“Duke pare rezultatet e arritura deri më tani këtë vit, vendimi logjik është të ndryshojmë gjithçka”

Pozicioni i parafundit në renditjen e konstruktorëve me 25 pikë, i ndarë mes Sebastian Vettel që fitoi 20 dhe shokut të skuadrës Hulkenberg që mori 5 pikë.

Aston Martin padyshim që dëshiron më shumë dhe nuk është i kënaqur me këtë performancë. Ekipi me bazë në Silverstone po punon për ndryshime drastike në projekt në përpjekje për t’u rikuperuar nga pozicioni aktual i pakëndshëm që nuk është në përputhje me atë që prisnin mekanikët, teknikët dhe menaxherët.

Drejtori aktual teknik, Andrew Green shpjegoi gjithashtu se çfarë lloj pune po bëjnë dhe do të vazhdojnë të bëjnë në makinë për sezonin 2023:

Në dritën e rezultateve të arritura deri më tani këtë vit, vendimi logjik është të ndryshojmë gjithçka. Ne do të marrë makinën dhe do ta bëjë përsëri nga e para, kështu që ne nuk do të shohim asnjë lloj evolucioni, por një revolucion të thellë.Është e vetmja rrugë përpara nëse duam të përmirësojmë atë që kemi bërë deri më tani.
Ne kemi njerëz të rinj në ekipi me një filozofi të ndryshme pune.  Këta njerëz kanë një ndikim pozitiv në performancën e makinës së vitit të ardhshëm.Këtë mund ta shohim tashmë nga zhvillimi i makinës së ardhshme dhe ku është kjo nga ajo aktuale. Është një ndryshim i qartë nga ku ne jemi tani.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Horoskopi

Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022 Dashi Ka rrezik qe Plutoni te sjelle edhe debate, por edhe pasion te zjarrte sot ne jetën...
Parashikimi i motit

Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022 - Për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën...
me i kerkuri i hashashit

Messi i hashashit, ndër ‘më të kërkuarit’ në Europë

0
(skenderbeu.info)  -"Messi i hashashit" Abdellah el Haj Sadek el Menbri, i njohur më mirë si El Messi del hashish, 38 vjeç, është bërë një...
Moratoriumi i gjuetisë

Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik

0
(Skenderbeu.info) Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik. Për zhdukjen e kafshëve dhe shendëve gjueti e paligjshme dhe jashtë sezonit është problemi kryesor....
kokaine e kapur

293 kg kokainë ne mes te derrasave me destinacion Valencian

0
(skenderbeu.info)  -" 293 kg kokainë ne mes te derrasave" -Pasditen e kësaj të mërkure (28 shtator 2022) Policia  Federale e Brazilit sekuestroi 293 kilogramë...
migrimet e zogjeve

Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hermshme të zogjëve

0
(Skenderbeu.info) Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hershme të zogjëve Studiuesit, të udhëhequr nga Andrea Romano, vëzhguan dallime të mëdha midis specieve me...

Lajme të tjera
NGJASHME

F1, Lewis Hamilton kërkon fitoren e parë në shtrat

(Skenderbeu.info)-F1, Lewis Hamilton kërkon fitoren e parë në shtrat Hamilton...

F1, Ross Brawn ngrin Lewis Hamilton

(Skenderbeu.info)-F1, Ross Brawn ngrin Lewis Hamilton Ross Brawn: "Lewis Hamilton...

F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor

(Skenderbeu.info)-F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor Rekordi...

F1 Ferrari, Jean Todt thumbon Mattia Binotton

(Skenderbeu.info)-F1 Ferrari, Jean Todt thumbon Mattia Binotton Ish-drejtori i ekipit...

Formula 1:Nikolas Latifi largohet nga Williams në fund të sezonit

(Skenderbeu.info)-Formula 1:Nikolas Latifi largohet nga Williams në fund të...

Hamilton:Nuk do të tërhiqem

(Skenderbeu.info)-Hamilton:Nuk do të tërhiqem. Ndërkohë Horner e kritikon.  Drejtori i...

F1,kalendari i Kampionatit Botëror 2023

(Skenderbeu.info)-F1,kalendari i Kampionatit Botëror 2023: Këshilli Botëror ka shpallur...

Ish-shefi i Formula 1 në gjyq për mashtrim tatimor

(Skenderbeu.info)-Ish-shefi i Formula 1 në gjyq për mashtrim tatimor Ish-shefi...
Raporto