Arrestohet 33 vjeçari, transportonte emigrantë të paligjshëm

(Skenderbeu.info)-Arrestohet 33 vjeçari, transportonte emigrantë të paligjshëm.

Një 33 vjeçar është arrestuar nga policia në Kukës pasi po transportonte katër emigrantë kundrejt pagesës prej 150 euro secili.

33-vjeçari u kap në flagrancë, në vendin e quajtur “Ura e Drinit të Zi”. Duke transportuar me automjet, kundrejt 150 eurove për person, 4 emigrantë, me qëllim kalimin e kufirit në mënyrë të kundërligjshme.

Njoftimi i policisë/ Kukës

Finalizohet operacioni policor i koduar “Drini i Zi”, i zhvilluar nga shërbimet e Policisë Kufitare të DVKM Kukës, në bashkëpunim me shërbimet e DVP Kukës.

Arrestohet në flagrancë një 33-vjeçar që u kap duke transportuar kundrejt 150 eurove për person, 4 emigrantë, për të kaluar kufirin në mënyrë të kundërligjshme.
Sekuestrohen automjeti me të cilin transportoheshin emigrantët dhe një shumë parash, e dyshuar e përfituar nga kjo veprimtari kriminale.
Shërbimet e Policisë Kufitare të DVKM Kukës, në bashkëpunim me shërbimet e Sektorit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve, të DVP Kukës, në vijim të punës 24/7, në terren. Me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e aktivitetit kriminal të dhënies ndihmë kundrejt fitimit. Emigrantëve nga vendet e treta, me qëllim kalimin e paligjshëm të kufirit shtetëror, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Drini i Zi”.
Si rezultat i këtij operacioni, u arrestua në flagrancë shtetasi E. A., 33 vjeç, banues në Tiranë.
33-vjeçari u kap në flagrancë, në vendin e quajtur “Ura e Drinit të Zi”, duke transportuar me automjet. Kundrejt 150 eurove për person, 4 emigrantë, me qëllim kalimin e kufirit në mënyrë të kundërligjshme.
Në cilësinë e provës materiale, u sekuestruan automjeti me të cilin transportoheshin emigrantët dhe një shumë parash, e dyshuar e përfituar nga kjo veprimtari kriminale.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme.
Tirana
nubi sparse
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
76 %
2.6kmh
40 %
Ven
12 °
Sab
16 °
Dom
13 °
Lun
15 °
Mar
16 °

Lajmet e fundit

Uruguajanet teksa festojne golin

Botërori 2022, Gana-Uruguay 0-2

0
(Skenderbeu.info)-Botërori 2022, Gana-Uruguay 0-2: Celeste fiton por eliminohet. Dopieta e De Arrascaeta fitoi ndaj...
Son ne duel me Dalot gjate Korea-Portugali

Kupa e Botës 2022, Korea e Jugut-Portugali 2-1

0
(Skenderbeu.info)-Kupa e Botës 2022, Korea e Jugut-Portugali 2-1: Hee-Chan i çon aziatikët në raundin...
Pierluigi Collina

Collina: “Kjo është arsyeja pse rikuperimi është shtuar”

0
(Skenderbeu.info)-Collina: "Kjo është arsyeja pse rikuperimi është shtuar" Komisioni i arbitrave nr. 1 i FIFA-s:...
Estrella Damm Menorca Open i Padel

Padel: Skena Premier në Milano, me shumë emra të mëdhenj

0
(Skenderbeu.info)-Padel: Skena Premier në Milano, me shumë emra të mëdhenj. Premier Padel ndalon në Milano,...
Spanjollet te deshperuar pas ndeshjes me Japonine

Kupa e Botës: Luis Enrique, kjo humbje na shërben si një paralajmërim

0
(Skenderbeu.info)-Kupa e Botës: Luis Enrique, kjo humbje na shërben si një paralajmërim. Trajneri i Spanjës:...
Formula 1 gjate nisjes

Formula 1: Anulohet gara kineze

0
(Skenderbeu.info)-Formula 1: Anulohet gara kineze. Vështirësi të reja në lidhje me Covid-in: kalendari i vitit...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kapet lideri i një rrjeti droge që dërgonte kokainë nga Argjentina në Spanjë

(Skenderbeu.info)-Kapet lideri i një rrjeti droge që dërgonte kokainë...

Kapen 700 kg kokaine /Arrestohen 5 trafikante

(Skenderbeu.info)-Kapen 700 kg kokaine /Arrestohen 5 trafikante Ministria e Brendshme...

Zbulohet kokaina e fshehur ne kontenjerin me ananas

(Skenderbeu.info)-Zbulohet kokaina e fshehur ne kontenjerin me ananas Drejtoria Kombëtare...

Zhytësit zbulojnë një ‘silur’ me 191 kilogramë kokainë me destinacion Europën

(Skenderbeu.info)-Zhytësit zbulojnë një 'silur' me 191 kilogramë kokainë me...

Kapet kamioni me 350 kilogramë kokainë

(Skenderbeu.info)-Kapet  kamioni me 350 kilogramë kokainë Në qarkun Buena Fe,...

Zbulohet shtepia e kthyer ne ‘çerdhe droge’

(Skenderbeu.info)-Zbulohet shtepia e kthyer ne ‘çerdhe droge’ Katër persona u...

Arrestohen nënë e bijë/ Fshihnin një sasi të madhe hashash

(Skenderbeu.info)-Arrestohen nënë e bijë/ Fshihnin një sasi të madhe...

Sekuestrohen 900 kilogramë kokainë dhe burgosen katër trafikantë

(Skenderbeu.info)-Sekuestrohen 900 kilogramë kokainë dhe burgosen katër trafikantë Agjentët e...
Raporto