fbpx

Arrestohen 4 kolumbianë dhe seksuestrohet 1 ton kokainë

(Skenderbeu.info) Arrestohen 4 kolumbiane dhe seksuestrohet 1 ton hashash

Operacioni i sukseshsëm i  Njësisë së Marinës Kolumbiane në bashkëpunim me Komandën Speciale të San Andres dhe Providencia, ia dolën mbanë të sekuestronin 946 kilogramë hidroklorur kokaine, të cilat u transportuan në bordin e një moto-anije të tipit GoFast pranë ishullit San Andres.

Anija motorike  e emërtuar si ‘Number Seven’, e destinuar për në Amerikën Qendrore, u zbulua  gjatë natës falë aftësisë të Stacionit të Kontrollit të Trafikut Detar dhe sinergjisë në kontroll midis rojeve bregdetare dhe njësive të Aviacionit Detar, të cilat u vendosën në Detin e Karaibe për të kryer këtë operacion.

Pas disa orësh ndjekjeje detare, Njësa e Reagimit të Shpejtë – URR e Stacionit të Rojës Bregdetare të San Andrés me mbështetjen ajore të helikopterëve të marinës arriti që ta ndalojë varkën ta drejtohej nga katër subjektet e policisë detare  të cilat ii shin vënë gjithashtu në ndjekje.

Gjatë ndjekjes pasagjerët në bord kryen disa tentaviva për tia mbasthur por e kishin të pamundur pasi e gejten vetën të rrethuar. Policia arriti të sekuestronte 40 pako që përmbanin halucinogjene.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

femijet dhe social media

Rrjetet sociale i ‘vjedhin’ gjumin fëmijëve një natë në javë

0
(Skenderbeu.info) Rrjetet sociale i 'vjedhin' gjumin fëmijëve një natë në javë Një studim i studiuesve të Universitetit të Leicester-it zbulon se fëmijët dhjetëvjeçarë humbin rreth...
Parkim Kaliforni

Hapi tjetër për ndotjen klimatike: Reforma e parkimit

0
(Skenderbeu.info) Hapi tjetër për ndotjen klimatike: Reforma e parkimit. Kalifornia më në fund është gati të heqë kërkesat e parkimit në të gjithë shtetin....
Izrael, Viti i ri

Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia në gadishmëri

0
(Skenderbeu.info) Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia në gadishmëri Siç e kërkon tradita, Izraeli feston sonte fillimin e vitit 5783 nga krijimi hyjnor...
Deti Mesdhe

Aciditeti po shkatërron florën dhe faunën e Detit Mesdhe

0
(Skenderbeu.info) Aciditeti po shkatërron florën dhe faunën e Detit Mesdhe Sipas një studimi të ri të kryer nga Instituti Kombëtar i Oqeanografisë dhe Gjeofizikës Eksperimentale...
Sllovenia-Huawei

Sllovenia drejt neutralitetit teknologjik

0
(Skenderbeu.info) Sllovenia drejt neutralitetit teknologjik Qeveria sllovene duket se ka zbutur qëndrimet e saj për ligjin e komunikimeve elektronike, në ndryshim nga ekzekutivi i mëparshëm...
Josef Borell

Borrelli: Të marrim seriozisht kërcënimin bërthamor të Putinit

0
(Skenderbeu.info) Borrelli: Të marrim seriozisht kërcënimin bërthamor të Putinit Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikën e Jashtme, Josep Borrell, duke folur për BBC ka...

Lajme të tjera
NGJASHME

Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia në gadishmëri

(Skenderbeu.info) Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia...

Kiev, 215 ushtarë lufte të liruar nga rusët

(Skenderbeu.info) Kiev, 215 ushtarë lufte të liruar nga rusët Ukraina...

OKB: Bota ‘në rrezik dhe e paralizuar’

(Skenderbeu.info)-Shefi i OKB-së thotë se bota 'në rrezik dhe...

Putin: Unë flas me Vuçiç, ne do të bashkëpunojmë me Serbinë

(Skenderbeu.info) Unë flas rregullisht me Vuçiç  Unë flas rregullisht...

Erdogan: Putin i gatshëm t’i japë fund luftës

(Skenderbeu.info)-Erdogan: Putin i gatshëm t'i japë fund luftës Presidenti turk...

Osmani takohet me Bidenin

(Skenderu.info) Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në ceremoninë e...

Turqia synon të bëhet pjesë e anëtare OB së Shangait

(Skenderbeu.info) Turqia synon të bëhet anëtare e Organizatës së...

Plagosje në Stamboll

( Skenbderbeu.info) - Plagosje në Stamboll Dy oficerë policie...
Raporto