(Skenderbeu.info) Arnautovic injoroi oferten nga Manchester United. Marko Arnautovic ka pohuar se Manchester United bëri “disa” përpjekje për ta nënshkruar atë gjatë verës, me të gjitha këto qasje të zhgënjyer.

Reprezentuesi enigmatik i Austrisë u identifikua nga Djajtë e Kuq si një objektiv i mundshëm kur ata u gjendën në merkato për përforcime sulmuese.

Kundërshtimi i kësaj marrëveshjeje nga mbështetësit e pakënaqur thuhet se ka kontribuar në mos arritjen e marrëveshjes, por ish-ylli i West Ham, Arnautovic – i cili tani është pjesë e skuadrës së Bologna-s në Serie A – thotë se ai vendosi të refuzojë përparimet nga peshat e rënda të Premier Ligës ndërsa shkoi kundër dëshirës së familjes së tij.

Arnautovic i ka thënë Laola1: “Manchester United u përpoq të nënshkruante me mua disa herë dhe ishte një vendim i vështirë të qëndroja në Itali sepse familja ime donte të kthehej në Angli. Për mua është e qartë se Djajtë e Kuq mbeten në krye të universit dhe Bolonja, si emër, jo. Por kjo është mirë. Këtu gjithçka është e qetë, kam kohë për veten time dhe pa stres. Kjo është vertert mirë për mua.

United shprehu interes për Arnautovicin pasi e pa atë të shënonte 14 gola për Bologna sezonin e kaluar, me tetë përpjekje të tjera të shtuara në numrin e tij përmes 13 paraqitjeve në ligë në këtë sezon.

Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1.5kmh
40 %
Tue
16 °
Wed
16 °
Thu
17 °
Fri
17 °
Sat
17 °

Lajmet e fundit

Guardia di Finanza

“Pastronte” para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari

0
(Skenderbeu.info)-"Pastronte" para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari Për 28 vjet, një burrë i padyshimtë i...
Policia e Kroacise

Raportime për bomba në gjykata në disa qytete dhe në selinë e Qeverisë së...

0
(Skenderbeu.info)-Raportime për bomba në gjykata në disa qytete dhe në selinë e Qeverisë së...
Makina

Skenari i protestës së opozitës

0
(Skenderbeu.info)-Skenari i protestës së opozitës Partia Demokratike ka zbardhur skenarin që do të ndjekë për...
samit be bp

Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje

0
(Skenderbeu.info)-Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje konkrete Në Tiranë kete të marte ka nisur...
Rama, Vucic

Vuçiç i acaruar, sulmon median

0
(Skenderbeu.info)-Vuçiç i acaruar, sulmon median Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, mbërriti në Tiranë. Pasi fillimisht kishte...
vjosa-osmani

Osmani : Vuçiç, produkt i një mendësie vrastare

0
(Skenderbeu.info)-Osmani : Vuçiç, produkt i një mendësie vrastare Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka mbërritur...

Lajme të tjera
NGJASHME

Tenisi mban zi për Nick Bollettieri

(Skenderbeu.info)-Tenisi mban zi për Nick Bollettieri: ai lançoi Agassin,...

Milani, Leao flirton me rinovimin: “Do të vijnë më shumë gola”

(Skenderbeu.info)-Milani, Leao flirton me rinovimin: "Do të vijnë më...

Botërori 2022, Brazil-Kore e Jugut 4-1

(Skenderbeu.info)-Botërori 2022, Brazil-Kore e Jugut 4-1: Seleçao në cerekfinale...

Verstappen, Vettel dhe Alonso të pakrahasueshëm në krye të klasifikimeve

(Skenderbeu.info)-Verstappen, Vettel dhe Alonso të pakrahasueshëm, në krye të...

Messi, një moment historik prestigjioz me Australinë: 1000 ndeshje si profesionist

(Skenderbeu.info)-Messi, një moment historik prestigjioz me Australinë: 1000 ndeshje...

Kupa e Botës 2022: Japoni-Kroaci 1-1 (2-4 penallti)

(Skenderbeu.info)-Kupa e Botës 2022: Japoni-Kroaci 1-1 (2-4 penallti), Livakovic...

MotoGP: Bagnaia qytetar nderi i Pesaros

(Skenderbeu.info)-MotoGP: Bagnaia qytetar nderi i Pesaros. Kryebashkiaku: Territori ynë konfirmohet...

NBA; Davis me duartrokitje, Lakers nuk ndalet kurrë

(Skenderbeu.info)-NBA: Davis me duartrokitje, Lakers nuk ndalet kurrë. Për...
Raporto