Motogp: Aprilia zbulon ‘armën sekrete’, këtu është RS-GP 2023

(Skenderbeu.info)-Motogp: Aprilia zbulon ‘armën sekrete’, këtu është RS-GP 2023

Aprilia ka zbuluar modelin e RS-GP që do të garojë në kampionatin botëror të MotoGP 2023 në pistën Portimao, ku testet e fundit do të zhvillohen gjatë fundjavës dhe sezoni i ri do të nisë të dielën më 26.

‘Armët sekrete’, ose ‘arma sekrete’ e disponueshme për Aleix Espargaró dhe Maverick Vinales (i mbështetur nga shoferi testues Lorenzo Savadori) do të ketë një motor më të fuqishëm V4 dhe një shasi të rishikuar bazuar në kërkesat e kalorësve, kërkimin për tërheqje dhe stabiliteti.

Për herë të parë Aprilia do të ketë gjithashtu një ekip satelitor “i cili, ndërsa nga njëra anë do të na lejojë të kemi shumë më shumë informacion në dispozicion, do të jetë gjithashtu një stol i rëndësishëm testimi për aftësitë tona organizative dhe analitike”, tha Massimo Rivola, CEO i Prillia Racing.

“Të jesh me Aprilia për një kohë të gjatë më bën një presion të caktuar, sepse e di sa të rëndësishme janë rezultatet për këtë kompani – komentoi Espargarò – Kampionati 2023 fillon plot të panjohura: formati i ri me Garën Sprint të shtunën do të kërkojë ne riders një përgatitje edhe më të mirë, por askush nuk e di ende se si të vlerësojë ndikimin real të ndryshimit”. “Më pëlqeu RS-GP i ri menjëherë, ai është përmirësuar në aspekte, si menaxhimi i mbytjes në hapjen e parë, të cilat janë thelbësore për stilin tim të ngasjes – nënvizoi Viñales – Më pëlqen formati i ri i fundjavës, do të jetë interesant si për tifozët dhe për ekipet dhe në garën e sprintit do të mund të përgatiten për garën e së dielës”.

Tirana
scattered clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
40 %
Sat
16 °
Sun
17 °
Mon
14 °
Tue
11 °
Wed
6 °

Lajmet e fundit

fier

Aksident në Fier, makina përplas 12-vjeçarin, transportohet në spital

0
(Skenderbeu.info)-Aksident në Fier, makina përplas 12-vjeçarin, transportohet në spital Një aksident është raportuar në Fier....
Olta,Luizi

Olta: Luizi i përdor vajzat, të varfrat i besojnë

0
(Skenderbeu.info)-Olta: Luizi i përdor vajzat, të varfrat i besojnë Olta mendon se Luizi i përdor...
Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit. Edhe këtë verë, duket se trendet do t’i vendosë sërish pamja e saj në këto foto të publikuara në Instagram.

Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit

0
(Skenderbeu.info)-Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit Ndikimi që Dua Lipa ka...
Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra.është regjistruar pasditen e sotme në Greqi.Tërmeti ka goditur zonën detare pranë Kythnos.

Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra

0
(Skenderbeu.info)-Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra Një tërmet me magnitudë 4.8...
U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi.Hekuran Llapushi i cili u hodh një ditë më parë nga kati i katërt i spitalit të këtij qyteti.

U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi

0
(Skenderbeu.info)-U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi Ka ndërruar jetë në spitalin...
Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi. është arrestuar nga autoritetet britanike në Angli

Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi

0
(Skenderbeu.info)-Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi Një i ri nga...

Lajme të tjera
NGJASHME

Napoli tronditet para Milanit, dëmtohet sulmuesi titullar

(Skenderbeu.info)-Napoli tronditet para Milanit, dëmtohet sulmuesi titullar Napoli tronditet para...

FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit

(Skenderbeu.info)-FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit Drejtorit sportiv të Tottenhamit,...

ZYRTARE/ Kylian Mbappe zgjidhet kapiten i Francës

(Skenderbeu.info)-ZYRTARE/ Kylian Mbappe zgjidhet kapiten i Francës Kylian Mbappe është...

Mo Salah po mendon të largohet nga Liverpuli, destinacioni i ri Spanja…

(Skenderbeu.info)-Mo Salah po mendon të largohet nga Liverpuli, destinacioni...

Ish-basketbollisti i NBA-së, Gordan Giricek në Kosovë

(Skenderbeu.info)-Ish-basketbollisti i NBA-së, Gordan Giricek në Kosovë Ish-basketbollisti i famshëm...

Humbje e madhe për Shqipërinë, Silvinjo pa mbrojtësin titullar ndaj Polonisë

(Skenderbeu.info)-Humbje e madhe për Shqipërinë, Silvinjo pa mbrojtësin titullar...

Antonio Konte mund të rikthehet te Interi

(Skenderbeu.info)-Antonio Konte mund të rikthehet te Interi Humbja ndaj Specias...

Basketboll: NBA, Memphis mund Golden State

(Skenderbeu.info)-Basketboll: NBA, Memphis mund Golden State Edhe pa Ja Morant,...
Raporto