(Skenderbeu.info)-Antonio Konte mund të rikthehet te Interi

Humbja ndaj Specias në kampionat ka kthyer edhe një herë dyshimet rreth të ardhmes së Simone Inzagit te Interi. Trajneri i afruar për të mbajtur zikaltërit në majat e klasifikimit të Serisë A, ka dështuar në këtë mision të tijin dhe duket qartësisht se paraqitjet në Ligën e Kampioneve janë ato që mund të ndikojnë në fund të sezonit për vazhdimësinë apo jo të tij.

Sipas “Tuttosport”, ideja e largimit të teknikut nuk është më vetëm një hipotezë, por diçka reale, pasi drejtuesit e Interit kanë nisur kontaktet me Antonio Konten, të interesuar për kthimin e tij në ekip. Klubi zikaltër ka kontaktuar trajnerin duke parë se ai ka filluar të shprehë hapur dëshirën për t’u kthyer në Itali, ndaj po tenton të kuptojë nëse është i gatshëm për ta bërë realisht një gjë të tillë.

Me kthimin e Kontes, mund të hapen skenarë interesante edhe sa i përket të ardhmes së Romelu Lukaku. Sulmuesi belg ishte në maksimumin e tij nën drejtimin e trajnerit italian dhe do të ishte i gatshëm të punonte përsëri me atë që ngjiti zikaltërit pas shumë vitesh në majën e kampionatit italian.

Tirana
scattered clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
40 %
Sat
16 °
Sun
17 °
Mon
14 °
Tue
11 °
Wed
6 °

Lajmet e fundit

fier

Aksident në Fier, makina përplas 12-vjeçarin, transportohet në spital

0
(Skenderbeu.info)-Aksident në Fier, makina përplas 12-vjeçarin, transportohet në spital Një aksident është raportuar në Fier....
Olta,Luizi

Olta: Luizi i përdor vajzat, të varfrat i besojnë

0
(Skenderbeu.info)-Olta: Luizi i përdor vajzat, të varfrat i besojnë Olta mendon se Luizi i përdor...
Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit. Edhe këtë verë, duket se trendet do t’i vendosë sërish pamja e saj në këto foto të publikuara në Instagram.

Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit

0
(Skenderbeu.info)-Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit Ndikimi që Dua Lipa ka...
Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra.është regjistruar pasditen e sotme në Greqi.Tërmeti ka goditur zonën detare pranë Kythnos.

Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra

0
(Skenderbeu.info)-Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra Një tërmet me magnitudë 4.8...
U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi.Hekuran Llapushi i cili u hodh një ditë më parë nga kati i katërt i spitalit të këtij qyteti.

U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi

0
(Skenderbeu.info)-U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi Ka ndërruar jetë në spitalin...
Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi. është arrestuar nga autoritetet britanike në Angli

Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi

0
(Skenderbeu.info)-Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi Një i ri nga...

Lajme të tjera
NGJASHME

Napoli tronditet para Milanit, dëmtohet sulmuesi titullar

(Skenderbeu.info)-Napoli tronditet para Milanit, dëmtohet sulmuesi titullar Napoli tronditet para...

FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit

(Skenderbeu.info)-FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit Drejtorit sportiv të Tottenhamit,...

ZYRTARE/ Kylian Mbappe zgjidhet kapiten i Francës

(Skenderbeu.info)-ZYRTARE/ Kylian Mbappe zgjidhet kapiten i Francës Kylian Mbappe është...

Mo Salah po mendon të largohet nga Liverpuli, destinacioni i ri Spanja…

(Skenderbeu.info)-Mo Salah po mendon të largohet nga Liverpuli, destinacioni...

Ish-basketbollisti i NBA-së, Gordan Giricek në Kosovë

(Skenderbeu.info)-Ish-basketbollisti i NBA-së, Gordan Giricek në Kosovë Ish-basketbollisti i famshëm...

Humbje e madhe për Shqipërinë, Silvinjo pa mbrojtësin titullar ndaj Polonisë

(Skenderbeu.info)-Humbje e madhe për Shqipërinë, Silvinjo pa mbrojtësin titullar...

Basketboll: NBA, Memphis mund Golden State

(Skenderbeu.info)-Basketboll: NBA, Memphis mund Golden State Edhe pa Ja Morant,...

F1: Ferrari, pas takimit të Bahreinit me Vasseur dhe pilotët

(Skenderbeu.info)-F1: Ferrari, pas takimit të Bahreinit me Vasseur dhe...
Raporto