“Anonymous” mesazh për Vuçiqin: Mos e humb kohën me qentë e tu, ushtria juaj nuk mund të leh tani

(Skenderbeu.info)-“Anonymous” mesazh për Vuçiqin: Mos e humb kohën me qentë e tu, ushtria juaj nuk mund të leh tani

Një grup i quajtur “Anonymous” kanë thënë përmes një llogarie në Twitter se kanë hakuar uebfaqen e ushtrisë serbe.

“Uebfaqja e Ushtrisë Serbe nuk është në sistem”, thanë ata në një postim.

“Aleksandar fashist, mos e humb kohën me qentë e tu. Ushtria juaj nuk mund të leh tani. Madje mos e nënvlerësoni grupin Anonymous, ne do t’ju vendosim zinxhirin. Ne jemi Anonymous”, thuhet tutje.

Kjo vjen derisa për ditë të tëra ka nisur një “konflikt” online midis këtij grupi dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq.

Gjithçka nisi kur një llogari në Twitter, Anonymous TV që në emër ka të vendosur flamurin ukrainas, i pati bërë thirrje Vuçiqit që të ndalojë aktivitetet e tij të rrezikshme në Kosovë.

Grupi me këtë rast publikoi edhe një video-mesazh ku zëri ishte i ndryshuar krejtësisht.

Pas kësaj, Vuçiq publikoi disa imazhe në llogarinë e tij duke pozuar me dy qen dhe i vendosi një mbishkrim. “Po përgatitemi të luftojmë me Anonymous”, thuhet në mbishkrimin e tij.

Me sa duket duke parë reagimin e presidentit serb, Anonymous i reagoi duke thënë se kishin hakuar faqen e “Këshillit të Sigurisë Kombëtare i Serbisë dhe Mbrojtjen e Informacionit të Klasifikuar”.

“Pra, Vuçiq qenka gati të luftojë me Anonymous. Në rregull, le të luajmë lojën ‘fshehtazi’, kelyshi i Putinit”, kishin shkruar ata në postimin e tyre.
“Këshilli i Sigurisë Kombëtare i Serbisë dhe Mbrojta e Informacionit të Klasifikuar, i hakuar”, thuhet tutje në postimin e tyre.
Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Sun
19 °
Mon
26 °
Tue
28 °
Wed
23 °
Thu
26 °

Lajmet e fundit

Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në gjendje të rëndë. Ngjarja mes bandave rivale, shqiptare dhe afrikane.

Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në...

0
(Skenderbeu.info)-Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në...

Zbulohet shkaku i përplasjes së trenit në Indi, ku humbën jetën mbi 300 persona

0
(Skenderbeu.info)-Zbulohet shkaku i përplasjes së trenit në Indi, ku humbën jetën mbi 300 persona Përplasja...

Fantastik Verstappen, fiton edhe Çmimin e Madh të Spanjës

0
(Skenderbeu.info)-Fantastik Verstappen, fiton edhe Çmimin e Madh të Spanjës Max Verstappen nuk fal në Formula...
Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin, gjithmonë ekzistojnë mënyra se si ta transformoni në mënyrën më të shpejtë dhe në çast ta bëni interesant

Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin

0
(Skenderbeu.info)-Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin Pa marrë parasysh a preferoni gërshet (bisht) të shkurtër...

Tortë e akullt greke: Ëmbëlsirë mediterane nr. 1 për të gjitha stinët e vitit!

0
(Skenderbeu.info)-Tortë e akullt greke: Ëmbëlsirë mediterane nr. 1 për të gjitha stinët e vitit! Kjo...
A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri? Pas thyerjes së 23 rekordeve, shumë po pyesin nëse Nevera më në fund do të vizitojë një nga pistat

A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri?

0
(Skenderbeu.info)-A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri? Pas thyerjes së 23 rekordeve,...

Lajme të tjera
NGJASHME

Vuçiç mbetet besnik i Moskës, presidenti serb flet pas bisedës me Zelenskyn

(Skenderbeu.info)-Vuçiç mbetet besnik i Moskës, presidenti serb flet pas...

Drogë në kontejnerë me banane, policia greke sekuestron kokainë me vlerë 3.2 milionë euro

(Skenderbeu.info)-Drogë në kontejnerë me banane, policia greke sekuestron kokainë...

Kosova kërkesë Serbisë për zbardhjen e fatit të personave të zhdukur

(Skenderbeu.info)-Kosova kërkesë Serbisë për zbardhjen e fatit të personave...

Vijojnë protestat në veri të Kosovës

(Skenderbeu.info)-Vijojnë protestat në veri të Kosovës Në Zveçan vijojnë protestat,...

Tensionet në Veri, Lajçak dhe Escobar vizitojnë Kosovën dhe Serbinë javën e ardhshme

(Skenderbeu.info)-Tensionet në Veri, Lajçak dhe Escobar vizitojnë Kosovën dhe...

Borell dënon dhunën në Veri të Kosovës: Nuk është rruga e duhur

(Skenderbeu.info)-Borell dënon dhunën në Veri të Kosovës: Nuk është...

Stoltenberg dënon dhunën e serbëve ndaj KFOR-it në veri të Kosovës

(Skenderbeu.info)-Stoltenberg dënon dhunën e serbëve ndaj KFOR-it në veri...

Tubime në Mal të Zi në mbështetje të serbëve në Kosovë

(Skenderbeu.info)-Tubime në Mal të Zi në mbështetje të serbëve...
Raporto