Japoni/ 18 të zhdukur pasi një anije mallrash përmbyset në Nagasaki

(Skenderbeu.info) Japoni/ 18 të zhdukur pasi një anije mallrash përmbyset në Nagasaki.

Janë 18 të zhdukur pas aksidentit të martën vonë në mbrëmje, ku përfshihej një anije mallrash me 22 persona në bord, që u përmbys në brigjet e prefekturës Nagasaki, në jugperëndim të Japonisë.

Sipas përditësimit të Rojës Bregdetare, 4 shtetas kinezë janë shpëtuar ndërsa kërkimet në det vazhdojnë për të gjetur pjesën tjetër të ekuipazhit prej 14 kinezë dhe 8 shtetas të Mianmarit.

Anija me flamur Hong Kong, me një tonazh prej 6,550 tonësh, kishte sinjalizuar një emergjencë të martën vonë në mbrëmje, kur ishte 110 kilometra në perëndim të ishujve Danjo dhe ishte pikasur nga një anije tjetër që kishte dhënë alarmin.

Gjithashtu, sipas rojes bregdetare të Koresë së Jugut, komunikimi i fundit nga kapiteni i anijes daton në orën 2:41 nga një telefon satelitor, duke paralajmëruar se ekuipazhi do të braktiste anijen disa minuta para fundosjes.

Autoritetet detare të Koresë së Jugut janë gjithashtu të angazhuara në kërkime në një pjesë të detit ku moti i keq është i furishëm.

Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mon
0 °
Tue
6 °
Wed
7 °
Thu
8 °
Fri
10 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Italia dënon sulmet jashtë vendit

(Skenderbeu.info) Italia dënon sulmet jashtë vendit. Qeveria italiane të dielën...

Pakistan/ Shpërthim në një xhami, të paktën 28 ​​të vdekur

(Skenderbeu.info) Pakistan/ Shpërthim në një xhami, të paktën 28...

Ekonomia gjermane u tkurr me 0.2% në tremujorin e katërt të 2022

(Skenderbeu.info) Ekonomia gjermane u tkurr me 0.2% në tremujorin...

Një re e rrallë është shfaqur në Skoci

(Skenderbeu.info) Një re e rrallë është shfaqur në Skoci. Vëzhguesit...

Trupi i kafshëve të egra në Kenia mbron vazektominë e luanit

(Skenderbeu.info) Trupi i kafshëve të egra në Kenia mbron...

Boris Johnson/ Putini e “kërcënoi” atë me një sulm raketor

(Skenderbeu.info) Boris Johnson/ Putini e "kërcënoi" atë me një...

SHBA lëshon një tjetër paralajmërim për sulm terrorist në Turqi

(Skenderbeu.info) SHBA lëshon një tjetër paralajmërim për sulm terrorist...

Spanjë/ Inflacioni vjetor rritet në 5.8% në janar

(Skenderbeu.info) Spanjë/ Inflacioni vjetor rritet në 5.8% në janar. Inflacioni...
Raporto