Amazon planifikon të investojë 1 miliard dollarë në filma për kinema

(Skenderbeu.info) Amazon planifikon të investojë 1 miliard dollarë në filma për kinema. Amazon.com Inc. planifikon të shpenzojë më shumë se 1 miliard dollarë në vit për të prodhuar filma që do të publikojë në kinema. Kjo eshte thene nga disa njerëz të njohur me planet e kompanisë, angazhimi më i madh për kinematë nga një kompani interneti.

Dyqani më i madh online në botë synon të bëjë nga 12 deri në 15 filma çdo vit, të cilët do të shfaqen në teatër, thanë njerëzit, të cilët kërkuan të mos identifikohen sepse kompania është ende duke zgjedhur strategjinë e saj.

Amazon do të nxjerrë një numër më të vogël filmash në kinema vitin e ardhshëm dhe do të rrisë prodhimin e saj me kalimin e kohës. Ky numër publikimesh e vendos atë në të njëjtin nivel me studiot kryesore si Paramount Pictures.

Shërbimet e transmetimit i kanë shmangur kinematë me shumicën e filmave të tyre origjinalë ose i kanë lëshuar titujt për më pak kohë dhe në më pak ekrane sesa studiot tradicionale të filmave. Netflix Inc. në veçanti ka përkeqësuar zinxhirët e kinemasë duke nxjerrë më shumë se një film në javë për shikuesit.

Amazon ka qenë më i hapur ndaj teatrove sesa Netflix, por ende nuk ka investuar aq shumë para në filma origjinalë. Ndërsa Netflix publikon afër 100 filma në vit, Amazon nxjerr vetëm disa duzina, shumë në gjuhë të tjera përveç anglishtes.

Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1kmh
75 %
Fri
15 °
Sat
16 °
Sun
14 °
Mon
12 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

Santos trajneri i Portugalise

Portugali, Santos: “Ronaldo nuk donte të largohej nga Katari”

0
(Skenderbeu.info)-Portugali, Santos: “Ronaldo nuk donte të largohej nga Katari, le ta lëmë të qetë”....
perzevativ

Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France / Ja pse!

0
(Skenderbeu.info)-Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France Të rinjtë në Francë...
ariu shqiptar

Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh

0
(Skenderbeu.info)-Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh Shpëtohet arushi i fundit i restorantit në Shqipëri...
Çmimi special i qytetit të Ladispolit për librin 'Ukraina

Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo

0
(Skenderbeu.info) Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo. Ceremonia e ndarjes së...
Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi

Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Beart Rexhepi i jep fund beqarisë

0
(Skenderbeu.info) Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi i jep fund beqarisë. Ish-konkurrenti i përputhen Beart...
Brittney Griner

Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve

0
(Skenderbeu.info)-Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve Basketbollistja Giner Brittney, një...

Lajme të tjera
NGJASHME

Suzuki GSX-8S dhe V-Strom 800DE gati për treg

(Skenderbeu.info) Suzuki GSX-8S dhe V-Strom 800DE gati për treg....

Borgward, kur kapitali kinez nuk mjafton

(Skenderbeu.info)-Borgward, kur kapitali kinez nuk mjafton për të shpëtuar...

Toyota bZ Compact Suv Concept, mund të debutojë në Europë në vitin 2026

(Skenderbeu.info) Toyota bZ Compact Suv Concept, mund të debutojë...

Fiat E-Doblo i disponueshëm në variante makinash dhe furgon

(Skenderbeu.info) Fiat E-Doblo i disponueshëm në variante makinash dhe...

Gjenerata e dytë Volkswagen ID.3 mbërrin në pranverë

(Skenderbeu.info) Gjenerata e dytë Volkswagen ID.3 mbërrin në pranverë....

Jeep Wrangler 4xe Phev Sahara u vlerësua menjëherë

(Skenderbeu.info) Jeep Wrangler 4xe Phev Sahara u vlerësua menjëherë....

Mercedes koncept EQT Marco Polo, shoqërues i përsosur udhëtimi

(Skenderbeu.info) Mercedes koncept EQT Marco Polo, shoqërues i përsosur...

Jaguar I-Type 6 del në pistë në Formula E

(Skenderbeu.info) Jaguar I-Type 6 del në pistë në Formula...
Raporto