(Skenderbeu.info) Algjeri/ Borë e madhe, rrugë dhe shkolla të mbyllura në veri.

Reshjet e dendura të borës në provinca të ndryshme veriore të Algjerisë izoluan fshatrat dhe qytetet mëngjesin e sotëm për shkak të mbylljes së shumë rrugëve.

Ndërsa trafiku ajror vijon me përplasje dhe fillon në dy aeroporte në lindje të vendit. Shkollat ​​janë mbyllur në zonat malore.

Xhandarmëria Algjeriane (një forcë e lidhur me Ministrinë e Mbrojtjes) specifikoi në një deklaratë se dy autostradat kryesore të vendit (lindje-perëndim dhe veri-jug) u mbyllën për trafik për shkak të borës në disa provinca si Médéa (në jug të kryeqytetit), Sétif dhe Bordj Bou Arreridj (lindje).

Rrugët kombëtare, shtetërore dhe komunale janë mbyllur gjithashtu në disa provinca, sipas njoftimeve për shtyp nga Xhandarmëria Kombëtare dhe Mbrojtja Civile.

Transportuesi kombëtar algjerian Air Algérie njoftoi gjithashtu, në një deklaratë, një ndërprerje të trafikut ajror në aeroportet e Kostandinit dhe Batnës, në lindje të vendit, për shkak të akumulimit të borës dhe situatës së vështirë meteorologjike.

Për rihapjen e rrugëve të mbyllura për shkak të borës kanë ndërhyrë edhe xhandarmëria kombëtare, shërbimet e mbrojtjes civile dhe të punëve publike.

Tirana
scattered clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
58 %
5.1kmh
40 %
Thu
11 °
Fri
11 °
Sat
10 °
Sun
7 °
Mon
7 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Italia dënon sulmet jashtë vendit

(Skenderbeu.info) Italia dënon sulmet jashtë vendit. Qeveria italiane të dielën...

Pakistan/ Shpërthim në një xhami, të paktën 28 ​​të vdekur

(Skenderbeu.info) Pakistan/ Shpërthim në një xhami, të paktën 28...

Ekonomia gjermane u tkurr me 0.2% në tremujorin e katërt të 2022

(Skenderbeu.info) Ekonomia gjermane u tkurr me 0.2% në tremujorin...

Një re e rrallë është shfaqur në Skoci

(Skenderbeu.info) Një re e rrallë është shfaqur në Skoci. Vëzhguesit...

Trupi i kafshëve të egra në Kenia mbron vazektominë e luanit

(Skenderbeu.info) Trupi i kafshëve të egra në Kenia mbron...

Boris Johnson/ Putini e “kërcënoi” atë me një sulm raketor

(Skenderbeu.info) Boris Johnson/ Putini e "kërcënoi" atë me një...

SHBA lëshon një tjetër paralajmërim për sulm terrorist në Turqi

(Skenderbeu.info) SHBA lëshon një tjetër paralajmërim për sulm terrorist...

Spanjë/ Inflacioni vjetor rritet në 5.8% në janar

(Skenderbeu.info) Spanjë/ Inflacioni vjetor rritet në 5.8% në janar. Inflacioni...
Raporto