fbpx

Alex Albon trajtohet në terapi intensive pas dështimit të frymëmarrjes

(Skendebeu.info)-Alex Albon trajtohet në terapi intensive pas dështimit të frymëmarrjes

BBC

Piloti i Williams, Alex Albon pësoi dështim të frymëmarrjes dhe u trajtua në kujdes intensiv pas operacionit të apendiksit në fundjavë.
26-vjeçari iu nënshtrua një operacioni të shtunën, por pësoi “komplikime anestezike pas operacionit” .
 Alboni doli nga reanimacioni të dielën në mëngjes dhe tani është kthyer në një repart të përgjithshëm në Monza, Itali.
Williams thotë se ai duhet të kthehet në shtëpi të martën.
Albon u zëvendësua nga piloti rezervë Nyck de Vries për Çmimin e Madh të Italisë të së dielës, i cili u fitua nga Max Verstappen.
Në një deklaratë të ekipit thuhej: “Pas diagnozës së apendiksit të Alex Albon të shtunën në mëngjesin e 10 shtatorit, ai u shtrua në spital për trajtim. Ai iu nënshtrua një operacioni të suksesshëm të shtunën në drekë.
Pas operacionit, Alex vuajti nga komplikime të papritura të anestezisë post-operative, të cilat çuan në dështim të frymëmarrjes, një ndërlikim i njohur por i pazakontë. Ai u ri-intubua dhe u transferua në kujdesin intensiv për mbështetje.
“Ai bëri përparim të shkëlqyeshëm gjatë natës dhe ishte në gjendje të hiqej nga ventilimi mekanik dje në mëngjes.”
Williams tha se “fokusi i plotë i Albon është në rikuperimin dhe përgatitjen” për GP të Singaporit më 30 shtator.
Alex Albon, F1, Williams

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Jannik Sinner

Jannik Sinner në Sofje

0
(Skenderbeu.info)-Jannik Sinner në Sofje, i sapo kthyer në top 10-shen e botës, po ndjek treshen në ATP 250 në Sofje. Një turne që e ka fituar...
Torino

Torino: rinovimi i Sasha Lukiç

0
(Skenderbeu.info)-Torino: rinovimi i Sasha Lukiç ne javet e fundit Pas polemikave në fillim të sezonit, Sasha Lukic dhe Torino janë afruar sërish. Dhe bisedimet për...

Probleme në disa qytete nga rreshjet e dendura

0
(Skenderbeu.info)-Probleme në disa qytete dhe përmbytje nga rreshjet e dendura Reshjet e shiut kanë shkaktuar probleme dhe përmbytje në disa zona të Shqipërisë. Në Dibër, ka...
Kleb Basket Ferrara

Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri

0
(Skenderbeu.info)-Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri Marco Miozzi është presidenti i ri Kleb Basket Ferrara ka njoftuar qe nga dita e djeshme se...
F1, Red Bull

F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor

0
(Skenderbeu.info)-F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor Rekordi i Red Bull daton në 2013 (13 GP të fituara) Fundjava përmban Çmimin e Madh të...
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?”

0
(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?” flet nëna e fansit së cilit portugezi ia prishi telefonin Këto nuk janë kohë të lehta...

Lajme të tjera
NGJASHME

F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor

(Skenderbeu.info)-F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor Rekordi...

F1 Ferrari, Jean Todt thumbon Mattia Binotton

(Skenderbeu.info)-F1 Ferrari, Jean Todt thumbon Mattia Binotton Ish-drejtori i ekipit...

Formula 1:Nikolas Latifi largohet nga Williams në fund të sezonit

(Skenderbeu.info)-Formula 1:Nikolas Latifi largohet nga Williams në fund të...

Hamilton:Nuk do të tërhiqem

(Skenderbeu.info)-Hamilton:Nuk do të tërhiqem. Ndërkohë Horner e kritikon.  Drejtori i...

Aston Martin: Makina e vitit 2023 do të jetë një revolucion total

(Skenderbeu.info)-Aston Martin: Makina e vitit 2023 do të jetë...

F1,kalendari i Kampionatit Botëror 2023

(Skenderbeu.info)-F1,kalendari i Kampionatit Botëror 2023: Këshilli Botëror ka shpallur...

Ish-shefi i Formula 1 në gjyq për mashtrim tatimor

(Skenderbeu.info)-Ish-shefi i Formula 1 në gjyq për mashtrim tatimor Ish-shefi...

Drugovich: Kampioni i F2 duhet të lejohet të kthehet nëse nuk ka vende të disponueshme në F1

(Skenderbeu.info)-Drugovich: Kampioni i F2 duhet të lejohet të kthehet...
Raporto