Alarmon Koalicioni Shqiptar Pro Familjes dhe Jetës: Mbani fëmijët larg këtij filmi

(Skenderbeu.info)-Alarmon Koalicioni Shqiptar Pro Familjes dhe Jetës: Mbani fëmijët larg këtij filmi

Sipas Koalicionit te siperpermendur filmi “Strange World”, i pёrkthyer nё shqip si “Botё e Mrekullueshme”. Ka pёrmbajtje tё papёrshtatshme pёr t’u ndjekur nga fёmijёt.

Koalicioni Shqiptar Pro Familjes dhe Jetёs” u mbledh ditën e djeshme në një miniprotestë për të informuar prindërit e fëmijëve rreth tematikës që ky film ofron për publikun.

”Ky film u mёson fёmijёve qё tё jesh gay ёshtё normale, mbasi ka nё pёrmbajtje fabulёn e dy djemve adoleshentё. Qё ndёrsa kёrkojnё tё shpёtojnё planetin, bien nё dashuri me njёri-tjetrin. Ju keni tё drejtё tё informoheni pёrpara se tё zgjidhni tё ҫoni fёmijёt pёr tё parё njё film nё kinema. Mungesa e informacionit ёshtё njё armё qё po pёrdoret pёr njё ndikim negativ pёr shёndetin mendor tё fёmijёve.

Mos lejoni tjetёrsimin e modeleve dhe heronjve, pёr tё cilёt fёmijёt tanё ёndёrrojnё. Misioni i kinemasё ёshtё edukimi dhe argёtimi dhe jo drejtimi nё shtigje tё errёta i audiencёs. Ёshtё detyra jonё dhe e institucioneve shtetёrore dhe private, edukuese dhe argёtuese, t’i mbrojmё fёmijёt nga çdo ndikim qё i cёnon ata.

Mbrojmё Jetёn,mbrojmё Familjen!

Mbrojmё FЁMIJЁT!”

Faleminderit qe keni ardhur sot këtu pasi ne si përfaqësues të koalicionit pro familjes dhe prindërimit kemi dal në reagim sot pasi shfaqet filmi gay me përmbajtje seksuale për fëmijë me moshë të vegjël. Meqënëse shumica e prindërëve nuk janë të mirë informuar ne dolëm në një deklaratë për të informuar prindërit rreth kësaj situate, megjithëse në fund secili nga ata bën zgjidhjen e vet,”-kanë thënë ata.

Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1.5kmh
40 %
Tue
16 °
Wed
16 °
Thu
17 °
Fri
17 °
Sat
17 °

Lajmet e fundit

Destinacione

Putini dëbon 100 mijë refugjatë ukrainas ne Siberi , Arktik dhe Lindjen e Largët

0
(Skenderbeu.info)-Putini dëbon 100 mijë refugjatë ukrainas ne Siberi , Arktik dhe Lindjen e Largët Vladimir...
Guardia di Finanza

“Pastronte” para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari

0
(Skenderbeu.info)-"Pastronte" para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari Për 28 vjet, një burrë i padyshimtë i...
Policia e Kroacise

Raportime për bomba në gjykata në disa qytete dhe në selinë e Qeverisë së...

0
(Skenderbeu.info)-Raportime për bomba në gjykata në disa qytete dhe në selinë e Qeverisë së...
Makina

Skenari i protestës së opozitës

0
(Skenderbeu.info)-Skenari i protestës së opozitës Partia Demokratike ka zbardhur skenarin që do të ndjekë për...
samit be bp

Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje

0
(Skenderbeu.info)-Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje konkrete Në Tiranë kete të marte ka nisur...
Rama, Vucic

Vuçiç i acaruar, sulmon median

0
(Skenderbeu.info)-Vuçiç i acaruar, sulmon median Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, mbërriti në Tiranë. Pasi fillimisht kishte...

Lajme të tjera
NGJASHME

Skenari i protestës së opozitës

(Skenderbeu.info)-Skenari i protestës së opozitës Partia Demokratike ka zbardhur skenarin...

Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje

(Skenderbeu.info)-Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje konkrete Në Tiranë...

Vuçiç i acaruar, sulmon median

(Skenderbeu.info)-Vuçiç i acaruar, sulmon median Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, mbërriti...

1000 simpatizantë të PD nisen nga Vlora per proteste

(Skenderbeu.info)-1000 simpatizantë të PD nisen nga Vlora per proteste Disa...

Mbërrin delegacioni serb në Rinas

(Skenderbeu.info)-Mbërrin delegacioni serb në Rinas Ne Aeroportin Ndërkombëtar Nënë Tereza...

Samiti ne Tirane/TIA njoftim për qytetarët: Duhet të jeni 4 orë para fluturimit në aeroport

(Skenderbeu.info)-Samiti ne Tirane/TIA njoftim për qytetarët: Duhet të jeni...

Sot protesta e opozitës

(Skenderbeu.info)-Sot protesta e opozitës  Tirana sot do të presë 27...

Policia ndalon Ballist Morinën pas statusit në FB/Rrezik për Vuçiçin

(Skenderbeu.info)-Policia ndalon Ballist Morinën pas statusit në FB/Rrezik për...
Raporto