fbpx

Aksionerët e Twitter kanë miratuar ofertën për blerjen nga Elon Musk prej 44 miliardë dollarësh.

(Skenderbeu.info) Aksionerët e Twitter kanë miratuar ofertën për blerjen nga Elon Musk prej 44 miliardë dollarësh.

Këtë lajm e raportoi agjencia Bloomberg duke cituar numërimin paraprak të votave. Ndërkohë, ish-oficeri i sigurimit të kompanisë, Peiter Zatko, është audituar nga komisioni i drejtësisë së Senatit.

“Për 30 vjet misioni im ka qenë ta bëjë botën më të mirë dhe më të sigurt. Unë iu bashkua Tëitter-it sepse besoja se me aftësitë e mia mund të përmirësoja ndjeshëm sigurinë e përdoruesve në Shtetet e Bashkuara dhe në mbarë botën – theksoi ai – Kur u bashkova kuptova se kompania ishte dhjetë vjet mbrapa në disa aspekte thelbësore të sigurisë dhe nuk po bënte përparim të dukshëm. Ishte si një bombë me sahat”, shton se i ka paraqitur vazhdimisht problemet në nivelet më të larta të kompanisë. Zatkoshtoi më tej se mangësitë e Tëitter e vënë në rrezik sigurinë kombëtare.

Kjo ishte një nga arsyet edhe pse Elon Musk disa herë është tërhequr nga blerjet e rrjetit social duke vënë theksin të siguria dhe llogaritë të cilat janë fshirë ose janë fallco. Nuk mundet që pronari i ri një kompanie të mos këtë akses të plotë të llogarive. Edhe në rast kur kompania është më shumë aksionore situata vështirësohet akoma më shumë tek cështjet e sigurisë. ansa.it

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?”

0
(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?” flet nëna e fansit së cilit portugezi ia prishi telefonin Këto nuk janë kohë të lehta...
Livio Suppo

Livio Suppo mirëpret Petruccin

0
(Skenderbeu.info)-Livio Suppo mirëpret Petruccin ,i lumtur që i jep Danilo Petruccit një shans Livio Suppo, menaxheri i navigimit të Suzuki. Foli për vendimin për t'i...
asteroid,nasa

Sonda e NASA-s përplaset me sukses me astereoidin

0
(Skenderbeu.info)-Sonda e NASA-s përplaset me sukses me astereoidin Gjatë një prove të paprecedentë për të parë nëse është i mundur devijimi i kursit të një...
kuzhinier

Shqipëria me koston më të ulët të orës së punës në Europë

0
(Skenderbeu.info)-Shqipëria me koston më të ulët të orës së punës në Europë Në Shqipëri kostoja orare mesatare për njësi pune me kohë të plotë është...
Parashikimi i motit

Parashikimi i motit për ditën e martë, 27 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e martë, 27 shtator 2022. Ditën e martë moti parashikohet me vranësira kryesisht të dendura (përjashto kthjellimet e...
Horoskopi ditor

Horoskopi për ditën e martë, 27 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Horoskopi për ditën e martë, 27 shtator 2022 Dashi: Takimet e këtyre ditëve janë të diskutueshme, Afërdita hyn në një fazë konkurrence. Ata që...

Lajme të tjera
NGJASHME

TikTok mund të përballet me 27 milionë paund gjobë për rrezikimin e fëmijëve

(Skenderbeu.info)-TikTok mund të përballet me 27 milionë paund gjobë...

Po keni këto shenja, celulari juaj është hakuar

(Skenderbeu.info)-Po keni këto shenja, celulari juaj është hakuar dhe...

Instagram:videot nën 60 sekonda në story nuk do të ndahen më në segmente

(Skenderbeu.info)-Instagram:videot nën 60 sekonda në story nuk do të...

Informatorja e Facebook-ut, lancon një organizatë jofitimprurëse për t’i bërë më të shëndetshme mediat sociale

(Skenderbeu.info)-Informatorja e Facebook-ut, Frances Haugen. Lancon një organizatë jofitimprurëse...

Rrjetet sociale i ‘vjedhin’ gjumin fëmijëve një natë në javë

(Skenderbeu.info) Rrjetet sociale i 'vjedhin' gjumin fëmijëve një natë...
Raporto