Dy fëmijë në mesin e 11 të djegurve për vdekje në një aksident me furgon në Tajlandë

(Skenderbeu.info) Dy fëmijë në mesin e 11 të djegurve për vdekje në një aksident me furgon në Tajlandë.

Njëmbëdhjetë persona, përfshirë dy fëmijë, u dogjën për vdekje në një aksident me furgon pasagjerësh në Tajlandën qendrore gjatë festës së Vitit të Ri Hënor, tha policia të hënën.

Aksidentet e trafikut janë të zakonshme në mbretërinë, e cila ka një histori famëkeqe të sigurisë rrugore, veçanërisht gjatë festave publike të ngarkuara.

Furgoni me 12 persona po udhëtonte nga provinca verilindore Amnat Charoen për në Bangkok kur doli nga autostrada në provincën qendrore Nakhon Ratchasima të shtunën mbrëma, tha koloneli i policisë Yingyos Poldej.

Yingyos i tha AFP se një burrë kishte mundur të ngjitej nga dritarja, por pasagjerët e tjerë u bllokuan dhe vdiqën në flakë.

I mbijetuari, Thanachit Kingkaew, një student 20-vjeçar, tha se ishte në gjumë kur u zgjua nga gjumi pasi dëgjoi dikë të bërtiste.

“U zgjova dhe gjëja tjetër që di, furgoni ishte me kokë poshtë. Nuk pashë se çfarë ndodhi. Pas përplasjes, zjarri filloi të përfshijë të gjithë furgonin duke filluar nga mbrapa. Fillova të shkelmoj dritaret dhe arrita të zvarritem nëpër një vrimë të vogël. Menjëherë pas kësaj, furgoni shpërtheu”, tha ai.

Yingyos, koloneli i policisë, tha se furgoni përdorte karburant dhe gaz të kompresuar, por raportet fillestare zbuluan se rezervuari i gazit nuk kishte rrjedhur.

“Mendojmë se zjarri është shkaktuar nga karburanti”, tha ai, duke shtuar se janë ende duke hetuar se çfarë ka bërë që automjeti të dalë nga rruga.

Tirana
scattered clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
58 %
5.1kmh
40 %
Thu
11 °
Fri
11 °
Sat
10 °
Sun
7 °
Mon
7 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Italia dënon sulmet jashtë vendit

(Skenderbeu.info) Italia dënon sulmet jashtë vendit. Qeveria italiane të dielën...

Pakistan/ Shpërthim në një xhami, të paktën 28 ​​të vdekur

(Skenderbeu.info) Pakistan/ Shpërthim në një xhami, të paktën 28...

Ekonomia gjermane u tkurr me 0.2% në tremujorin e katërt të 2022

(Skenderbeu.info) Ekonomia gjermane u tkurr me 0.2% në tremujorin...

Një re e rrallë është shfaqur në Skoci

(Skenderbeu.info) Një re e rrallë është shfaqur në Skoci. Vëzhguesit...

Trupi i kafshëve të egra në Kenia mbron vazektominë e luanit

(Skenderbeu.info) Trupi i kafshëve të egra në Kenia mbron...

Boris Johnson/ Putini e “kërcënoi” atë me një sulm raketor

(Skenderbeu.info) Boris Johnson/ Putini e "kërcënoi" atë me një...

SHBA lëshon një tjetër paralajmërim për sulm terrorist në Turqi

(Skenderbeu.info) SHBA lëshon një tjetër paralajmërim për sulm terrorist...

Spanjë/ Inflacioni vjetor rritet në 5.8% në janar

(Skenderbeu.info) Spanjë/ Inflacioni vjetor rritet në 5.8% në janar. Inflacioni...
Raporto