“Ajo që më mungon më shumë për MotoGP është fitorja” – Jorge Lorenzo

(Skenderbeu.info)-“Ajo që më mungon më shumë për MotoGP është fitorja” – Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo ishte një nga pilotët e mëdhenj të epokës moderne të MotoGP, duke luftuar në pistë me gjenitë në pistë si Dani Pedrosa, Casey Stoner, Marc Marquez ose Valentino Rossi.
Ai doli në pension pas një sezoni katastrofik me Repsol Honda në fund të vitit 2019, pasi shumë dëmtime nuk i erdhën në ndihmë as atij dhe hapi derën për ardhjen e kampionit në fuqi të Moto2, Alex Marquez. Mallorkani është intervistuar në programin televiziv ‘La Roca’, ku ka komentuar se si i mungon konkurrenca në elitën e elitës:
– Ajo që më mungon më shumë është fitorja. Unë besoj se njerëzit lindin konkurrues për arsye gjenetike ose thjesht nuk u pëlqen të konkurrojnë. Unë jam shumë konkurrues. Në shkollë kam shpikur lojëra për të fituar miqtë e mi.
Lorenzo më vonë komentoi se si mësoi të përballej me humbjen dhe pengesat në karrierë. “Nuk ka asnjë ilaç të madh, është të mësosh të humbasësh. Mësova me forcë në moshën dhjetë vjeçare. Në shtatë gara fitova gjashtë, por atë që nuk fitova isha i treti… Nuk doja as të ngjitesha në podium”, tha ai duke treguar se pse e kishte fytyrën të rëndë në garazh:
– Ka lloje të ndryshme kalorësish: ata që janë më miqësorë dhe shkojnë mirë me të gjithë dhe ata që shkojnë më mirë me ekipin. Nuk kisha shumë lidhje sepse punoja gjithmonë.
Tirana
scattered clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
40 %
Sat
16 °
Sun
17 °
Mon
14 °
Tue
11 °
Wed
6 °

Lajmet e fundit

fier

Aksident në Fier, makina përplas 12-vjeçarin, transportohet në spital

0
(Skenderbeu.info)-Aksident në Fier, makina përplas 12-vjeçarin, transportohet në spital Një aksident është raportuar në Fier....
Olta,Luizi

Olta: Luizi i përdor vajzat, të varfrat i besojnë

0
(Skenderbeu.info)-Olta: Luizi i përdor vajzat, të varfrat i besojnë Olta mendon se Luizi i përdor...
Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit. Edhe këtë verë, duket se trendet do t’i vendosë sërish pamja e saj në këto foto të publikuara në Instagram.

Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit

0
(Skenderbeu.info)-Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit Ndikimi që Dua Lipa ka...
Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra.është regjistruar pasditen e sotme në Greqi.Tërmeti ka goditur zonën detare pranë Kythnos.

Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra

0
(Skenderbeu.info)-Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra Një tërmet me magnitudë 4.8...
U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi.Hekuran Llapushi i cili u hodh një ditë më parë nga kati i katërt i spitalit të këtij qyteti.

U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi

0
(Skenderbeu.info)-U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi Ka ndërruar jetë në spitalin...
Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi. është arrestuar nga autoritetet britanike në Angli

Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi

0
(Skenderbeu.info)-Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi Një i ri nga...

Lajme të tjera
NGJASHME

Napoli tronditet para Milanit, dëmtohet sulmuesi titullar

(Skenderbeu.info)-Napoli tronditet para Milanit, dëmtohet sulmuesi titullar Napoli tronditet para...

FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit

(Skenderbeu.info)-FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit Drejtorit sportiv të Tottenhamit,...

ZYRTARE/ Kylian Mbappe zgjidhet kapiten i Francës

(Skenderbeu.info)-ZYRTARE/ Kylian Mbappe zgjidhet kapiten i Francës Kylian Mbappe është...

Mo Salah po mendon të largohet nga Liverpuli, destinacioni i ri Spanja…

(Skenderbeu.info)-Mo Salah po mendon të largohet nga Liverpuli, destinacioni...

Ish-basketbollisti i NBA-së, Gordan Giricek në Kosovë

(Skenderbeu.info)-Ish-basketbollisti i NBA-së, Gordan Giricek në Kosovë Ish-basketbollisti i famshëm...

Humbje e madhe për Shqipërinë, Silvinjo pa mbrojtësin titullar ndaj Polonisë

(Skenderbeu.info)-Humbje e madhe për Shqipërinë, Silvinjo pa mbrojtësin titullar...

Antonio Konte mund të rikthehet te Interi

(Skenderbeu.info)-Antonio Konte mund të rikthehet te Interi Humbja ndaj Specias...

Basketboll: NBA, Memphis mund Golden State

(Skenderbeu.info)-Basketboll: NBA, Memphis mund Golden State Edhe pa Ja Morant,...
Raporto