(Skenderbeu.info) Pedro Acosta konfirmon refuzimin e ofertës së MotoGP 2023. Sensacioni i Moto2, Pedro Acosta ka konfirmuar se ai refuzoi mundësinë për t’u bashkuar me MotoGP në vitin 2023 për shkak se ndihej i papërgatitur për një lëvizje të tillë.

Shkëlqyesi i KTM-së shijoi një sezon të fortë fillestar në Moto2 pasi u zhvillua në një nga pilotët më të shpejtë në fund të sezonit, dhe siç pritej, thashethemet që e lidhnin atë me MotoGP nuk ishin shumë larg.

Pasi u bë kampion i botës në Moto3 si një fillestar në 2021, emri i Acosta tashmë po përmendej në disa pista MotoGP, gjë që u rrit vetëm kur nivelet e tij të performancës e panë atë të sfidonte për podiume dhe fitore.

Ndërsa ish-bashkëlojtari i Acosta-s, Augusto Fernandez, që atëherë ka bërë kalimin nga Moto2 në MotoGP pasi fitoi titullin e vitit 2022, Acosta ka konfirmuar se ai mund të kishte bërë gjithashtu hapin drejt MotoGP.

Cituar nga Diario de Jerez, Acosta tha: “Kishte mundësi për të bërë kalim në MotoGP në 2023, por nuk u ndjeva i përgatitur. Nuk ia vlen të kaloj për hir të ngjitjes dhe të humbas një vit të jetës sime duke bërë atë dhe duke shkuar deri në MotoGP.

“Mendoj se çdo gjë ka momentin e duhur në jetë dhe në rastin tim nuk ishte për vitin e ardhshëm. Më duhet të jem mirë në kategorinë ku jam tani përpara se të ndihem gati për të marrë vendimin.”

Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1.5kmh
40 %
Tue
16 °
Wed
16 °
Thu
17 °
Fri
17 °
Sat
17 °

Lajmet e fundit

samit be bp

Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje

0
(Skenderbeu.info)-Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje konkrete Në Tiranë kete të marte ka nisur...
Rama, Vucic

Vuçiç i acaruar, sulmon median

0
(Skenderbeu.info)-Vuçiç i acaruar, sulmon median Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, mbërriti në Tiranë. Pasi fillimisht kishte...
vjosa-osmani

Osmani : Vuçiç, produkt i një mendësie vrastare

0
(Skenderbeu.info)-Osmani : Vuçiç, produkt i një mendësie vrastare Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka mbërritur...
Rama, Osmani

Presidentja Osmani: BE duhet të kalojë nga fjalët në vepra

0
(Skenderbeu.info)-Presidentja Osmani: BE duhet të kalojë nga fjalët në vepra Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani...
Charles Michel

Po përparohet liberalizimi i vizave për Kosovën

0
(Skenderbeu.info)-Po përparohet liberalizimi i vizave për Kosovën Presidenti i Këshillit Europian Charles Michel tha të...
Protesta

1000 simpatizantë të PD nisen nga Vlora per proteste

0
(Skenderbeu.info)-1000 simpatizantë të PD nisen nga Vlora per proteste Disa qindra anëtarë dhe simpatizantë të...

Lajme të tjera
NGJASHME

Tenisi mban zi për Nick Bollettieri

(Skenderbeu.info)-Tenisi mban zi për Nick Bollettieri: ai lançoi Agassin,...

Milani, Leao flirton me rinovimin: “Do të vijnë më shumë gola”

(Skenderbeu.info)-Milani, Leao flirton me rinovimin: "Do të vijnë më...

Botërori 2022, Brazil-Kore e Jugut 4-1

(Skenderbeu.info)-Botërori 2022, Brazil-Kore e Jugut 4-1: Seleçao në cerekfinale...

Verstappen, Vettel dhe Alonso të pakrahasueshëm në krye të klasifikimeve

(Skenderbeu.info)-Verstappen, Vettel dhe Alonso të pakrahasueshëm, në krye të...

Messi, një moment historik prestigjioz me Australinë: 1000 ndeshje si profesionist

(Skenderbeu.info)-Messi, një moment historik prestigjioz me Australinë: 1000 ndeshje...

Kupa e Botës 2022: Japoni-Kroaci 1-1 (2-4 penallti)

(Skenderbeu.info)-Kupa e Botës 2022: Japoni-Kroaci 1-1 (2-4 penallti), Livakovic...

MotoGP: Bagnaia qytetar nderi i Pesaros

(Skenderbeu.info)-MotoGP: Bagnaia qytetar nderi i Pesaros. Kryebashkiaku: Territori ynë konfirmohet...

NBA; Davis me duartrokitje, Lakers nuk ndalet kurrë

(Skenderbeu.info)-NBA: Davis me duartrokitje, Lakers nuk ndalet kurrë. Për...
Raporto