5 ushqime që trajnerët hanë çdo ditë për të qëndruar në formë

(Skenderbeu.info)-5 ushqime që trajnerët hanë çdo ditë për të qëndruar në formë

Disa këshilla të provuara dhe të vërteta që do t’ju bëjnë në rrugën tuaj për të zbuluar një mori mundësish për vaktet tuaja të reja të preferuara. Frymëzohuni në udhëtimin tuaj të shëndetit me këto pesë ushqime që trajnerët hanë çdo ditë për të qëndruar në formë. Këto produkte janë të mbushur me lëndë ushqyese, vitamina, minerale dhe përfitime shëndetësore që do t’ju bëjnë të ndiheni në formë.

Brokoli
Brokoli ndonjëherë mund të marrë një ere të keqe, por është plot me përfitime shëndetësore, mund të jetë shumë i shijshëm dhe është një nga ushqimet më të mira që trajnerët hanë çdo ditë për të qëndruar në formë.broccoli

Spinaqi
Pasi është e mbushur me hekur, kalcium dhe fibra.Spinaqi është i ulët në kalori dhe shpërthen me lëndë ushqyese. Kjo perime jeshile me gjethe i jep trupit tuaj një nxitje të vogël hidratimi, mund të ulë oreksin tuaj, të forcojë sistemin tuaj imunitar dhe është një mënyrë e shkëlqyer për të mbushur çdo ditë me hekur.

Gjalpi i arrave
Nga gjalpi i kikirikut te gjalpi i bajameve  mundësitë e gjalpit të arrave janë të pafundme. Një tjetër yndyrë dhe proteinë e shëndetshme me bazë bimore që mund të shtohet lehtësisht në smoothie, tërshërë gjatë natës, bukë të thekur, waffles, petulla, etj.

Avokado
Janë të mbushura me yndyrë dhe fibra të shëndetshme dhe do t’ju mbajnë të ngopur dhe të ushqyer për më gjatë, veçanërisht nëse hani një dietë kryesisht me bazë bimore.Coffee and avocado toast

Boronica

Te mbushur me antioksidantë dhe me pak sheqer, ky frut është një fillimi përsosur i mëngjesit ose një rostiçeri e lehtë.blueberries in a heart-shaped bowl

Tirana
scattered clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
58 %
5.1kmh
40 %
Thu
11 °
Fri
11 °
Sat
10 °
Sun
7 °
Mon
7 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

A ndiheni sikur po bini kur ju zë gjumi? Ekspertët shpjegojnë përse ndodh kjo

(Skenderbeu.info)-A ndiheni sikur po bini kur ju zë gjumi?...

Kjo është bima që ngadalëson plakjen e qelizave

(Skenderbeu.info)-Kjo është bima që ngadalëson plakjen e qelizave Një substancë...

Dhuna në shkolla, mbi 650 mësues i nënshtrohen vlerësimit psiko-social në Tiranë

(Skenderbeu.info)-Dhuna në shkolla, mbi 650 mësues i nënshtrohen vlerësimit...

Gjashtë arsye të mundshme pse menstruacionet janë vonuar dhe nuk është shtatzëni

(Skenderbeu.info)-Gjashtë arsye të mundshme pse menstruacionet janë vonuar dhe...

Përfitimet shëndetësore të rozmarinës

(Skenderbeu.info)-Përfitimet shëndetësore të rozmarinës. Rozmarina (Rosmarinus officinalis) është një...

Si ndikon proshuta në shëndet

(Skenderbeu.info)-Si ndikon proshuta në shëndet Dikur, proshuta u hoq padrejtësisht...

Po shtohen rastet me kancer të qafës së mitrës

(Skenderbeu.info)-Po shtohen rastet me kancer të qafës së mitrës Kanceri...

Sallata virale me karota balancon hormonet! Sa e vërtetë është kjo?

(Skenderbeu.info)-Sallata virale me karota balancon hormonet! Sa e vërtetë...
Raporto