5 të vrarë nga të shtënat në një klub LGBTQ në Kolorado

(Skenderbeu.info)-Të paktën 5 të vrarë nga të shtënat në një klub LGBTQ në Kolorado. Policia thotë se po heton të kaluarën e të dyshuarit në “Colorado Springs”.

Policia tha se po përpiqej të përcaktonte historinë e të dyshuarit të sulmit vdekjeprurës. Kjo gjë ka ndodhur në një klub nate LGBTQ në “Colorado Springs”.

Një burrë me të njëjtin emër dhe moshë, po ashtu si i dyshuari për të shtënat, u arrestua në qershor të vitit të kaluar. Ai u ndalua në lidhje me një kërcënim me bombë sipas një deklarate nga forcat e rendit në atë kohë. Kur u pyetën në konferencë shtypi të dielën nëse ishte i njëjti person, zyrtarët thanë se nuk mund të përgjigjeshin. Ata duhej të ndiqnin disa protokolle përpara se të jepnin ndonjë informacion për rastet e mëparshme.

Guvernatori i Kolorados, Jared Polis tha për Jim AcostaCNN:”Gjithçka që kam dëgjuar tregon se është i njëjti person. Besoj se rasti i vjetër është i lidhur me të dyshuarin”.

Sipas një njoftimi për shtyp të qershorit 2021 nga zyra e Qarkut El Paso, një Anderson Lee Aldrich u arrestua atë muaj. Ai u kap me akuzën e kërcënimit dhe rrëmbimit të shkallës së parë.

Vazhdon puna e policisë së Kolorados për të kapur keqbërësin.

Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1.5kmh
40 %
Tue
16 °
Wed
16 °
Thu
17 °
Fri
17 °
Sat
17 °

Lajmet e fundit

samit be bp

Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje

0
(Skenderbeu.info)-Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje konkrete Në Tiranë kete të marte ka nisur...
Rama, Vucic

Vuçiç i acaruar, sulmon median

0
(Skenderbeu.info)-Vuçiç i acaruar, sulmon median Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, mbërriti në Tiranë. Pasi fillimisht kishte...
vjosa-osmani

Osmani : Vuçiç, produkt i një mendësie vrastare

0
(Skenderbeu.info)-Osmani : Vuçiç, produkt i një mendësie vrastare Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka mbërritur...
Rama, Osmani

Presidentja Osmani: BE duhet të kalojë nga fjalët në vepra

0
(Skenderbeu.info)-Presidentja Osmani: BE duhet të kalojë nga fjalët në vepra Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani...
Charles Michel

Po përparohet liberalizimi i vizave për Kosovën

0
(Skenderbeu.info)-Po përparohet liberalizimi i vizave për Kosovën Presidenti i Këshillit Europian Charles Michel tha të...
Protesta

1000 simpatizantë të PD nisen nga Vlora per proteste

0
(Skenderbeu.info)-1000 simpatizantë të PD nisen nga Vlora per proteste Disa qindra anëtarë dhe simpatizantë të...

Lajme të tjera
NGJASHME

Dënohet thirrja e Donald Trump për ‘përfundimin’ e Kushtetutës

(Skenderbeu.info) Dënohet thirrja e Donald Trump për 'përfundimin' e...

Astronautët kinezë rikthehen në tokë pas misionit të ‘suksesshëm’ 6-mujor

(Skenderbeu.info) Astronautët kinezë rikthehen në tokë pas misionit të...

Ambasada ukrainase në Spanjë mori sërish një pako me ‘sy kafshësh’

(Skenderbeu.info) Ambasada ukrainase në Spanjë mori sërish një pako...

Mijëra foka janë gjetur të ngordhura në brigjet ruse

(Skenderbeu.info) Mijëra foka janë gjetur të ngordhura në brigjet...

Izraeli godet Hamasin pas lëshimit të raketës nga Gaza

(Skenderbeu.info) Izraeli godet Hamasin pas lëshimit të raketës nga...

Përplasja e autobusit me tramvajin në Stamboll, 19 të plagosur

(Skenderbeu.info) Përplasja e autobusit me tramvajin në Stamboll, 19...

Sistemi anti-drone i Elettronica që Italia ndoshta do të dërgojë në Ukrainë

(Skenderbeu.info) Sistemi anti-drone i Elettronica që Italia ndoshta do...

Brazili ka zgjedhur Centauro II nga konsorciumi Iveco-Oto Melara

(Skenderbeu.info) Brazili ka zgjedhur Centauro II nga konsorciumi Iveco-Oto...
Raporto