fbpx

49 të arrestuar 20 tonë hashash i seksuestruar në Marok

(Skenderbeu.info) 49 të arrestuar dhe 20 tonë hashash të seksuestruara në Marok

49 persona janë arrestuar në kuadër të një operacioni që ka bërë të mundur t’i jepet fund një organizate shumë mirë të strukturuar që  transportonte deri në 20 tonë hashash cdo mua jnga Maroku në Spanjë. Ngarkesa dërgohej me anije nëpërmjet bregdetit të Cádiz dhe përmes lumit Guadalquivir. 

Ky operacion ka nisu në  muajnë dhjetor të vitit 2021, kur u mor informacioni se një organizatë e drejtuar nga disa persona kryemte transportim të lëndëvë narkotike dhe hetimi zbuloi se grupi drejtohej nga dy trafikantë droge të cilët morën masa të shumta sigurie për të shmangur veprimet e policisë.

Guarda Civil Marok
Guarda Civil Marok

Puna ishte e organizuar në këtë mënyrë: një grup ishte përgjegjës për logjistikën që siguronte varkat dhe një person që mbikëqyrte ngarkimin e ngarkesës, karburantin dhe ushqimin. Këta persona të vilët duhet të njoftonin nëse shihnin rrezik nga policia. Ndërsa persona të tjerë ishin të armatosur rëndë për të mos lejuar që organizata të tjera të vidhnin mallin. Ngarkesa kalonte në brigjet e Sanlucarit dhe përgjatë lumit Guadalquivir dhe përdoreshin varka ose anije peshkimi.

drog ne marok
drog ne marok

Operacioni policor përfundoi  arrestimin 49 personave dhe kapjen e 14.380 kilogramë hashash, armë zjarri, si dhe municione, dokumenta dhe telefoa celularë.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Horoskopi

Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022 Dashi Ka rrezik qe Plutoni te sjelle edhe debate, por edhe pasion te zjarrte sot ne jetën...
Parashikimi i motit

Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022 - Për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën...
me i kerkuri i hashashit

Messi i hashashit, ndër ‘më të kërkuarit’ në Europë

0
(skenderbeu.info)  -"Messi i hashashit" Abdellah el Haj Sadek el Menbri, i njohur më mirë si El Messi del hashish, 38 vjeç, është bërë një...
Moratoriumi i gjuetisë

Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik

0
(Skenderbeu.info) Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik. Për zhdukjen e kafshëve dhe shendëve gjueti e paligjshme dhe jashtë sezonit është problemi kryesor....
kokaine e kapur

293 kg kokainë ne mes te derrasave me destinacion Valencian

0
(skenderbeu.info)  -" 293 kg kokainë ne mes te derrasave" -Pasditen e kësaj të mërkure (28 shtator 2022) Policia  Federale e Brazilit sekuestroi 293 kilogramë...
migrimet e zogjeve

Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hermshme të zogjëve

0
(Skenderbeu.info) Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hershme të zogjëve Studiuesit, të udhëhequr nga Andrea Romano, vëzhguan dallime të mëdha midis specieve me...

Lajme të tjera
NGJASHME

Messi i hashashit, ndër ‘më të kërkuarit’ në Europë

(skenderbeu.info)  -"Messi i hashashit" Abdellah el Haj Sadek el...

293 kg kokainë ne mes te derrasave me destinacion Valencian

(skenderbeu.info)  -" 293 kg kokainë ne mes te derrasave"...

Një rrjet droge bie ne pranga prane Marsejës

(skenderbeu.info)  -"Një rrjet droge bie ne pranga prane Marsejës"...

Zbulohen më të kërkuarit e Europës ka dhe shqiptare!

(skenderbeu.info)  "të kërkuarit e Europës" Rrjeti Europian i Ekipeve...

Venezuela rrëzon narkoaeroplanë dhe shkatërron terrenet me drogë

(skenderbeu.info) "Venezuela rrëzon narkoaeroplanë" Autoritetet e Gardës Kombëtare Bolivariane...

Ikin me vrap dhe lënë pas 4.3 tonë hashash në Ibiza

(skenderbeu.info)  -"4.3 tonë hashash në Ibiza" Agjentët e Gardës...

Gjermania ka konfiskuar ngarkesën më të madhe të metamfetaminës në historinë e saj

(skenderbeu.info)  "ngarkesën më të madhe të metamfetaminës" -Doganat gjermane...

1300kg hashash në dy ngarkesa në Almeria!

(skenderbeu.info)  -"1300kg hashash në Almeria" -Agjentë nga njësi të...
Raporto