Kapet një aeroplan me 400 kilogramë kokainë në brigjet e Paranasë

(Skenderbeu.info)-Kapet një aeroplan me 400 kilogramë kokainë në brigjet e Paranasë

Autoritetet nga Sekretariati Kombëtar Kundër Drogës (Senad) të Paraguajit kapën një aeroplan me një ngarkesë të madhe kokaine që u ul në një pistë klandestine në zonën Ayolas, në brigjet e lumit Parana, një nga pikat më intensive të trafikut të drogës nga e gjithë Amerika e Jugut.
Avioni i ndërhyrë mbante 13 balona me peshë rreth 30 kilogram secila, duke zënë një pjesë të madhe të kabinës. Në lidhje me transportin e drogës, Senad arrestoi pesë persona, dy prej të cilëve shtetas Bolivianë, ndoshta pilotët, pasi avioni do të vinte nga vendi i Andeve dhe tre të tjerë paraguajanë.
Në krye të hetimeve do të jetë prokurorja Elva Cáceres e Ministrisë Publike të Paraguajit. Pesë personat e arrestuar do të sillen para gjykatave si një hap përpara një pranimi më shumë se të mundshëm në burg.
Pista klandestine ndodhej në një zonë ligatinore shumë afër kufijve me Argjentinën dhe Brazilin, në jug të Asunción.
Kapet një aeroplan me 400 kilogramë kokainë në brigjet e Paranasë. mbante 13 pako te medha me peshë rreth 30 kilogram secila, një pjesë të madhe të kabinës.
droga
Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Wed
6 °
Thu
7 °
Fri
9 °
Sat
10 °
Sun
11 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës...

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes...

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga...

Një ton hashash u kap brenda Marokut

(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë...

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion...

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy...

Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut të kokainës në Europë

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut...

Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar i drogës

(Skenderbeu.info)-Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar...
Raporto