(Skenderbeu.info)-Giorgio Armani: Të gjitha veprimet e mia  ‘Për dashuri’

Zgjodha një titull sa të butë dhe provokues, që çuditërisht më reflekton.
Unë jam pragmatik dhe racional, por veprimet e mia vijnë të gjitha nga zemra.”
Kështu prezanton Giorgio Armani ‘Per amore’, “mendime të shpërndara” të mbledhura në librin që del në librari për Rizzoli. ‘Per Amore‘ lindi nga vëllimi i ilustruar i botuar në vitin 2015 me rastin e dyzet viteve të markës dhe zgjeron përmbajtjen e tij. Aty ku rrëfimi ishte kryesisht në imazhe, tani është me fjalë, por mendimi është identik. Nisur nga tekstet e asaj kohe, Giorgio Armani rrëfen ngjarjet që kanë të bëjnë me familjen e tij dhe më pas ndalet, një nga një, në kryefjalët që i kthehen vazhdimisht mënyrës së të qenurit dhe të menduarit, të jetuarit dhe të punës së tij, i bindur se mund të jenë të dobishme jo vetëm. për ata që duan të bëjnë modë.
Në ‘Per amore’ autori shpalos anën publike si më intime, sepse për Giorgio Armani jeta dhe vepra kanë qenë gjithmonë një gjë, siç dëshmon vëllimi, shoqëruar me një përzgjedhje fotografish private dhe personale. Vëllimi mbledh deklarata të bëra në vitet në të cilat stilisti flet për veten e tij, për rininë e tij, për njerëzit e afërt, për karrierën e tij. Dhe nuk mungojnë ngjarjet më të fundit dhe ato që e magjepsin atë në botën e sotme, me të cilën, pas pandemisë, ai ndihet edhe më afër, siç tregohet nga ky dokument thellësisht personal në të cilin moda është sfondi.
Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1.5kmh
40 %
Tue
16 °
Wed
16 °
Thu
17 °
Fri
17 °
Sat
17 °

Lajmet e fundit

Makina

Skenari i protestës së opozitës

0
(Skenderbeu.info)-Skenari i protestës së opozitës Partia Demokratike ka zbardhur skenarin që do të ndjekë për...
samit be bp

Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje

0
(Skenderbeu.info)-Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje konkrete Në Tiranë kete të marte ka nisur...
Rama, Vucic

Vuçiç i acaruar, sulmon median

0
(Skenderbeu.info)-Vuçiç i acaruar, sulmon median Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, mbërriti në Tiranë. Pasi fillimisht kishte...
vjosa-osmani

Osmani : Vuçiç, produkt i një mendësie vrastare

0
(Skenderbeu.info)-Osmani : Vuçiç, produkt i një mendësie vrastare Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka mbërritur...
Rama, Osmani

Presidentja Osmani: BE duhet të kalojë nga fjalët në vepra

0
(Skenderbeu.info)-Presidentja Osmani: BE duhet të kalojë nga fjalët në vepra Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani...
Charles Michel

Po përparohet liberalizimi i vizave për Kosovën

0
(Skenderbeu.info)-Po përparohet liberalizimi i vizave për Kosovën Presidenti i Këshillit Europian Charles Michel tha të...

Lajme të tjera
NGJASHME

Çmimi Scerbanenco, fiton Enrico Pandiani me ‘Fuoco’

(Skenderbeu.info) Çmimi Scerbanenco, fiton Enrico Pandiani me 'Fuoco'. Çmimi...

Dior mban shfaqjen e parë të modës në Piramidat e Gizës në Egjipt

(Skenderbeu.info) Dior mban shfaqjen e parë të modës në...

Waterstones shpall librin e 2022

(Skenderbeu.info) Waterstones shpall librin e 2022. Për të dhjetën...

Helen Mirren dëshmon se me këto dy veshje keni gjithmonë një kombinim

(Skenderbeu.info)-Helen Mirren dëshmon se me këto dy veshje keni...

Moschino prezanton koleksionin e ri Logo

(Skenderbeu.info)-Moschino prezanton koleksionin e ri Logo Moschino lançon koleksionin e...

Piktura e Max Beckmann thyen rekordin e ankandit të artit në Gjermani

(Skenderbeu.info) Piktura e Max Beckmann thyen rekordin e ankandit...

Çmimi Neiman Marcus iu dha Brunello Cucinelli-t

(Skenderbeu.info) Çmimi Neiman Marcus iu dha Brunello Cucinelli-t. Çmimi...

UNESCO, baguette franceze pjesë e trashëgimisë botërore

(Skenderbeu.info) UNESCO, baguette franceze pjesë e trashëgimisë botërore. Baguette...
Raporto