Shkaterrohen 13 qendra të prodhimit të marijuanës në Granada

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen 13 qendra të prodhimit të marijuanës në Granada

Guardia Civil, në një operacion të koordinuar të kryer midis 10 dhe 17 janarit, ka shkaterruar trembëdhjetë qendra të prodhimit të marijuanës në afërsi të qytetit të Granadës (Andaluzia, Spanjë). Një qendër prodhimi ishte e vendosur në qytetin e Albolote, një tjetër në Cájar, tre në Deifontes, pesë në Colomera dhe tre të tjera në Pinos Puente. Garda Civile ka kryer një operacion antidrogë me ndikim të lartë për një javë që përfshinte objektiva të ndryshëm në zonën metropolitane të Granadës.

Një nga operacionet e kryera nga agjentët e zonës së hetimit të Guardias Civil Maracena u zhvillua në Albolote, ku u sekuestruan gjithsej 667 bimë marihuanë dhe vazhduan me hetimin e tre personave si autorë të dyshuar të një krimi kultivimi dhe prodhimin e barnave. Gjithashtu, ata u hetuan edhe për veprën penale të mashtrimit me energjinë elektrike, pasi me mbështetjen e teknikëve të Endesa-s u arrit të verifikohej se kishte një lidhje të paligjshme me rrjetin në qendrën në fjalë.

Po kështu, agjentët e zonës së hetimit të Guardias Civil të Maracenës, këtë herë në qytetin e Cájar, dhe në bashkëpunim me Policinë Vendore të bashkisë, kanë proceduar në shkaterrimin e një qendre të prodhimit të marijuanës në të cilën kanë sekuestruar 317 bimë. kanabis sativa, si dhe një revole dhe një armë gjahu. Një person është hetuar si autor i dyshuar i një krimi të kultivimit dhe prodhimit të drogës, si dhe për veprën penale të mashtrimit me energjinë elektrike, kur teknikët e Endesa-s verifikuan edhe një herë ekzistencën e një lidhjeje të paligjshme në rrjet.

Agjentët nga Posta e Guardias Civil Deifontes ishin përgjegjës për shkaterrimin e tre qendrave të tjera të prodhimit të marijuanës. Në total u sekuestruan 369 bimë kanabisi dhe tre persona u hetuan për veprën penale të kultivimit dhe prodhimit të drogës dhe për mashtrim me energji elektrike për gjetjen e lidhjeve të paligjshme në rrjet.

Në qytetin Pinos Puente, agjentët e Guardias Civil të kësaj komune kanë proceduar me shkaterrimin e tre qendrave të prodhimit të drogës. Ata sekuestruan 1820 bimë marihuanë dhe hetuan katër persona për krimet e kultivimit dhe prodhimit të drogës dhe mashtrimit me energjinë elektrike.

Më në fund, agjentët e zonës së hetimit Atarfe çmontuan pesë qendra të prodhimit të marijuanës në qytetin e Colomera. Midis pesë qendrave, gjithsej 848 uzina u sekuestruan dhe katër persona u hetuan si autorë të dyshuar të një krimi të rritjes dhe prodhimit të drogës dhe një tjetër të rrymës mashtruese. Gjithashtu, në kuadër të këtij operacioni është hetuar edhe një person për veprën penale të trafikut të lëndëve narkotike, i cili ka mbetur i befasuar nga agjentët e grupit të trafikut të Guardias Civil të Granadës me 115 bimë marijuanë brenda mjetit që drejtonte.

Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mon
0 °
Tue
6 °
Wed
7 °
Thu
8 °
Fri
10 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës...

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes...

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga...

Një ton hashash u kap brenda Marokut

(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë...

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion...

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy...

Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut të kokainës në Europë

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut...

Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar i drogës

(Skenderbeu.info)-Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar...
Raporto