‘10 kallashnikovë dhe shtëpi moderne bari’, pronarët dy vëllezër, njeri u prangos

(Skenderbeu.info)-‘10 kallashnikovë dhe shtëpi moderne bari’, pronarët dy vëllezër, njeri u prangos

Policia e Shtetit finalizoi një operacion në zonën e Durrësit në fund të të cilit u zbulua një shtëpi bari si dhe një arsenal i madh armësh, të fshehura në banesën e dy vëllezërve.
Në kuadër të operacionit “Krahët e krimit”, efektivët e policisë ushtruan kontroll në një banesë 4-katëshe në Sallmone, ku u zbulua se në dy katet e sipërme të saj kultivoheshin bimë narkotike me anë të llambave.
Pas verifikimeve, në banesë u gjetën 444 rrënjë kanabis, si dhe u sekuestruan të gjitha pajisjet që përdoreshin për kultivimin e tyre.
Po ashtu, policia zbuloi një dhomë të fshehur në banesën e dy vëllezërve Fredi Krasniqi dhe Selman Krasniqi, brenda së cilës u gjetën 10 automatikë kallashnikov, 1 pushkë, dylbi, antiplumb dhe municione. Sipas hetimeve, këto armë mendohet se i përkisnin një grupi kriminal.
Gjatë operacionit, efektivët arrestuan në kushtet e flagrancës 46-vjeçarin Fredi Krasniqi, ndërkohë që është shpallur në kërkim vëllai i tij, me precedentë të mëparshëm penalë.

 

Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Wed
6 °
Thu
7 °
Fri
9 °
Sat
10 °
Sun
11 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës...

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes...

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga...

Një ton hashash u kap brenda Marokut

(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë...

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion...

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy...

Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut të kokainës në Europë

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut...

Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar i drogës

(Skenderbeu.info)-Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar...
Raporto