fbpx

Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022

(Skenderbeu.info) Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022 Dashi Ka...

Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022

(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e premte, 30...

Messi i hashashit, ndër ‘më të kërkuarit’ në Europë

(skenderbeu.info)  -"Messi i hashashit" Abdellah el Haj Sadek el...

Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik

(Skenderbeu.info) Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik....

Opinione

Opinione dhe Editiorale të përzgjedhur.

Amerikanët shqetësohen se Vladimir Putin mund të shtyp...

(Skenderbeu.info)-Amerikanët shqetësohen se Vladimir Putin mund të shtyp butonin...

Ndaloni flakët e luftës. Kërkoni një armëpushim në...

(Skenderbeu.info)-Ndaloni flakët e luftës. Kërkoni një armëpushim në Ukrainë. Një...

Lapid foli me OKB – disa mënyra për...

(Skenderbeu.info)-Lapid foli me OKB -disa mënyra për te manifestuar...

E vërtetë apo bllof? Pse paralajmërimet bërthamore të...

(Skenderbeu.info)-E vërtetë apo bllof? Pse paralajmërimet bërthamore të Putinit...

Lufta e Rusisë krim, por të gjitha palët...

(Skenderbeu.info)-Lufta e Rusisë krim, por të gjitha palët përballen...

Eskluzive

Elon Musk:Të dërgosh internet në mënyrë...

(Skenderbeu.info) Elon Musk:Të dërgosh internet në mënyrë satelitore në...

Dy pyetje për Kryeministrin Shqiptarë Edi...

(Skenderbeu.info) Dy pyetje për Kryeministrin Shqiptarë Edi RAMA!?   ...

Pse është trend Gjermania? Inxhinjer Erald...

(Skenderbeu.info) Pse është trend Gjermania? Inxhinjer Erald Nezha shpjegon...

E-Shqiponja dhe proçedurat e bashkimit familjarë...

(Skenderbeu.info) E-Shqiponja dhe proçedurat e bashkimit familjarë në Gjermani Me...

 Puna e dorës: Okesti, bizneset e...

(Skenderbeu.info) Puna e dorës: Okesti, bizneset e vogla që...

Mia Organic: Edukimi i konsumatorit me...

(Skenderbeu.info) Mia Organic: Edukimi i konsumatorit me prodhim të...

ME TE FUNDIT

Parashikimi i motit

Parashikimi i motit për ditën e premte,...

0
(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022 - Për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike falë masave ajrore të...
me i kerkuri i hashashit

Messi i hashashit, ndër ‘më të kërkuarit’...

0
(skenderbeu.info)  -"Messi i hashashit" Abdellah el Haj Sadek el Menbri, i njohur më mirë si El Messi del hashish, 38 vjeç, është bërë një nga kriminelët më të kërkuar në Evropë, pasi nuk u...
Moratoriumi i gjuetisë

Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në...

0
(Skenderbeu.info) Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik. Për zhdukjen e kafshëve dhe shendëve gjueti e paligjshme dhe jashtë sezonit është problemi kryesor. Shumë gjuetare, mbi të gjitha gjuetarët amatorë shkaktojnë dëme të...
kokaine e kapur

293 kg kokainë ne mes te derrasave...

0
(skenderbeu.info)  -" 293 kg kokainë ne mes te derrasave" -Pasditen e kësaj të mërkure (28 shtator 2022) Policia  Federale e Brazilit sekuestroi 293 kilogramë kokainë të futur nga kriminelët në një kontenier të destinuar...
migrimet e zogjeve

Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e...

0
(Skenderbeu.info) Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hershme të zogjëve Studiuesit, të udhëhequr nga Andrea Romano, vëzhguan dallime të mëdha midis specieve me karakteristika të ndryshme ekologjike dhe biologjike. Për shembull, speciet që...

NA NDIQNI NË RRJETET SOCIALE

Për lajme dhe video eksluzive

VENDI
SHQIPËRIA

Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022

(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e premte, 30...

Parashikimi i motit për ditën e enjte, 29 shtator 2022

(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e enjte, 29...

Ballkani: Ince, me OBSH-në drejt krijimit të ‘Axhendës Shëndetësore’

(Skenderbeu.info) Ballkani: Ince, me OBSH-në drejt krijimit të 'Axhendës...

Parashikimi i motit për ditën e mërkurrë, 28 shtator 2022

(Skenderbeu.info)  Parashikimi i motit për ditën e mërkurrë, 28...

Parashikimi i motit për ditën e martë, 27 shtator 2022

(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e martë, 27...

Historia e Ervis Martinaj ende një sekret

( Skenderbeu.info) Historia e Ervis Martinaj ende një sekret....

Berisha: marrëveshja Rusi-Serbi kundër interesave kombëtare

(Skenderbeu.info) Berisha: marrëveshja Rusi-Serbi kundër interesave kombëtare Sot është mbajtur...

Kola: Nuk ekziston mjekësia falas në Shqipëri

(Skenderbeu.info) Kola: Nuk ekziston mjekësia falas në Shqipëri Sipas mjekut...

Rajoni

Politike

Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik

(Skenderbeu.info) Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik....

Bullgaria: Konservatorët Gerb janë favoritët e zgjedhjeve

(Skenderbeu.info) Bullgaria: Konservatorët Gerb janë favoritët e zgjedhjeve. Konservatorët...

Moska anekson nesër rajonet e Ukrainës

(Skenderbeu.info) Moska anekson nesër rajonet e Ukrainës  - Ceremonia...

Berlin: Nord Stream ndoshta i papërdorshëm përgjithmonë

(Skenderbeu.info) Berlin: Nord Stream ndoshta i papërdorshëm përgjithmonë Incidenti në...

BOTA

Gjermania: inflacioni në 8.8% në 2023 dhe recesioni në rritje

(Skenderbeu.info) Gjermania: inflacioni në 8.8% në 2023 dhe recesioni...

Moska anekson nesër rajonet e Ukrainës

(Skenderbeu.info) Moska anekson nesër rajonet e Ukrainës  - Ceremonia...

Zuppi, duhet të presim bombën atomike për të refuzuar luftën?

(Skenderbeu.info) Zuppi, duhet të presim bombën atomike për të...

Berlin: Nord Stream ndoshta i papërdorshëm përgjithmonë

(Skenderbeu.info) Berlin: Nord Stream ndoshta i papërdorshëm përgjithmonë Incidenti në...

Britani/Azilkërkuesit shqiptare nuk do të kthehen

(Skenderbeu.info)-Britani/Azilkërkuesit shqiptare nuk do të kthehen Marrëveshja e qeverisë...

Iran: Gati 3 mijë arrestime në Teheran për protesta

(Skenderbeu.info) Iran: Gati 3 mijë arrestime në Teheran për...

A janë funskioanle centralet bërthamore të Gjermanisë. 

(Skenderbeu.info) A janë funskioanle centralet bërthamore të Gjermanisë.   -...

Mësuesi në Indi dyshohet se vret nxënësin për gabim drejtshkrimor

(Skenderbeu.info)-Mësuesi në Indi dyshohet se vret nxënësin e komunitetit...

ROZE
SHOWBIZ

Dua Lipa vesh xhinse të gjera

(Skenderbeu.info)-Dua Lipa vesh xhinse të gjera Kengetarja me origjine shqiptare Dua Lipa doli sot në New York City, pa dashje dha një masterclass në rritjen e...

Reperi amerikan Coolio nderron jete ne moshen 59 vjeç

(Skenderbeu.info)-Reperi amerikan Coolio, i famshëm për hitin e tij...

A ka kompozuar Shakira një këngë për Pique?

(Skenderbeu.info) A ka kompozuar Shakira një këngë për Pique?...

Fustanet e nusërise made in Albania të Armina Mevlanit

(Skenderbeu.info) Fustanet e nusërise made in Albania të Armina...

Sali Berisha mban fjalën përshendetëse të dasma e Arminës dhe Shkëlzenit

(Skenderbeu.info) Sali Berisha mban fjalën përshendetëse të dasma e...

Cila stiliste e njohur ka dizenjuar fustanin e martesës së Armina Mevlanit?

(Skenderbeu.info) Cila stiliste e njohur ka dizenjaur fustanin e...

Johnny Depp në lidhje me avokaten Joelle Rich

(Skenderbeu.info)-Johnny Depp është në lidhje me avokaten Joelle Rich Aktori...

Rita Ora konfirmon martesen me Taika Waititi

(Skenderbeu.info)-Rita Ora konfirmon martesen me Taika Waititi ku frymezimin...

Gjashtë lloje të vetë-kujdesit – Ja se si të praktikoni secilin

(Skenderbeu.info)-Gjashtë lloje të vetë-kujdesit - Ja se si të...

Popujt më inteligjentë në botë, ku renditen shqiptarët?

(Skenderbeu.info) Popujt më inteligjentë në botë Për disa dekada, Koeficienti...

TEKNOLOGJI

Ebook dhe shënime Amazon lançon Kindle Scribe të ri

(Skenderbeu.info) Ebook dhe shënime Amazon lançon Kindle Scribe të...

Për herë të parë Stacioni Ndërkombëtar Hapësinor do të drejtohet nga një femër europiane 

(Skenderbeu.info) Për herë të parë Stacioni Ndërkombëtar Hapësinor do...

Kuptimi i pikes blu pranë aplikacioneve në iPhone?

(Skenderbeu.info)-Kuptimi i pikes blu pranë aplikacioneve në iPhone? Gjatë shfletimit...

NASA sa shpejt po përparon njerëzimi drejt sigurisë planetare

(Skenderbeu.info) NASA sa shpejt po përparon njerëzimi drejt sigurisë...

Microsoft konfirmon datën për përditësimin kryesor të Windows 10 për vitin 2022

(Skenderbeu.info)-Microsoft konfirmon datën për përditësimin kryesor të Windows 10...
Raporto